Informacje3 czerwca 2012, 00:00,

Kolizja samochodu z pociągiem w Głoskowie

2 czerwca 2012 roku po godzinie 15:00, nastąpiła kolizja samochodu z lokomotywą kolei wąskotorowej w Głoskowie (skrzyżowanie GrKD z drogą powiatową tj. ulicą Millenium w Głoskowie). Kierowca Toyoty nie zatrzymał się przed znakiem STOP i zahamował dopiero na boku lokomotywy Lxd2. Informuję o tym, ku przestrodze innym, którzy nie zatrzymują się przed znakiem STOP. Na szczęście, przy tej kolizji nikomu nic się nie stało (kierowca i pasażerowie samochodu zabrani zostali do szpitala), ale następnym razem osoby jadące samochodem, mogą mieć mniej szczęścia. ZATRZYMUJ SIę PRZED PRZEJAZDEM KOLEJOWYM!!!

KOLIZJA SAMOCHODU OSOBOWEGO Z KOLEJ¡ W¡SKOTOROW¡ W G£OSKOWIE
kliknij, aby powiększyć zdjęcie z wypadku
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje4 czerwca 2012, 00:00,

Dzień Przedszkolaka przegląd w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na przegląd dziecięcej twórczości dla przedszkolu, czyli Dzień Przedszkolaka w Konstancinie. Impreza odbędzie się w najbliższy wtorek 5 czerwca 2012 roku od godz. 14:00 do 18:00 w Amfiteatrze Park Zdrojowy w Konstancinie. Zapraszamy do wzięcia udziału w świętowaniu tego wyjątkowego wydarzenia i zachęcamy do zapoznania się z programem imprezy.

Konstanciński Dom Kultury napisał: UWAGA!!! Jutrzejszy Dzień Przedszkolaka z przyczyn technicznych zostaje przeniesiony na 11 czerwca 2012 roku. Za zmianę terminu serdecznie przepraszamy i zapraszamy do udziały w imprezie już za tydzień.

DZIEń PRZEDSZKOLAKA W KONSTANCINIE

Przeglądu twórczości artystycznej przedszkoli:

14.00-14.10 Otwarcie przeglądu
14.10-14.30 Oddział Przedszkolny przy Z.S Nr 1 w Konstancinie. Przedstawienie POGINę£Y NASZE DZIECI.
14.35-15.05 Niepubliczne Przedszkole nr 3 Kid’s Academy. Przedstawienie PRZEDSZKOLNA PRZYJA¬ń.
15.10- 15.40 Gminne Przedszkole nr 5 w Oborach.. Program KOLOROWE NUTKI.
15.45-16.15 Gminne Przedszkole nr 4 Leśna Chatka. Program TEATR ROZMAITOŚCI.
16.20-16.50 Niepubliczne Przedszkole Kolorowe Nutki. Program ŚPIEWAM, TAńCZę, RECYTUJE I W TEN SPOSÓB O INNYCH SIę DOWIADUJę.
16.55-17.25 Gminne Przedszkole nr 1 w Konstancinie. Przedstawienie PSIKUSEK FIGLARNY SKRZAT.
17.30-18.00 Tęczowe Przedszkole. Program CZTERY PORY ROKU.

Dzień Przedszkolaka to przegląd dziecięcej twórczości, który ma na celu przedstawić działania najmłodszych w dziedzinie muzycznej, plastycznej oraz teatralnej. Poprzez to święto chcemy zwrócić uwagę na to jak duże ma znaczenie edukacja przedszkolna w rozwoju dziecka i pokazać, że przebywanie w przedszkolu to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu, ale jest to zarówno czas gdzie dzieci nabywają swoje pierwsze doświadczenia społeczne i emocjonalne dzięki rozwojowi poznawczemu. Dzień Przedszkolaka to wspaniała okazja to zintegrowania działań różnych środowisk na rzecz wspierania młodego człowieka w okresie przedszkolnym.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna