Informacje28 lipca 2012, 00:00,

KOLEJ JAK¡ WIDZISZ - konkurs na rysunek, grafikę, obraz lub zdjęcie kolei do 14 sierpnia

Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej ogłasza konkurs na najlepszy rysunek lub zdjęcie kolei, pt.: KOLEJ JAK¡ WIDZISZ. Tematem konkursu jest przedstawienie wizerunku kolei wąskotorowej oraz szerokotorowej poprzez rysunek, grafikę, obraz, fotografię. W konkursie mogą brać udział dzieci, młodzież oraz dorośli w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria (od 4 do 15 lat), II kategoria (od 16 do 25 lat), oraz III kategoria (od 26 lat do 100 lat).

KONKURS NA NAJLEPSZY RYSUNEK LUB ZDJęCIE KOLEI, PT.: KOLEJ JAK¡ WIDZISZ

Prace w formacie A-4 wykonane dowolną techniką tj. farbami akwarelowymi, plakatowymi, pastelami olejnymi, wyklejane z kolorowego papieru czy materiału oraz fotografię zrobioną dowolną techniką należy przesyłać na adres ul. Sienkiewicza 14, 05-500 Piaseczno z dopiskiem konkurs lub emailem na adres: turystyka@kolejka-piaseczno.com Na odwrocie każdej pracy prosimy o podanie danych autora: imienia i nazwiska, kategorii, kontaktowego numeru telefonu oraz adres emaliowy. Prace można przesyłać od 27 lipca do 14 sierpnia 2012 roku. Dla zwycięzców konkursu przewiduje się nagrody i wyróżnienia: za zajęcie miejsc I autorzy otrzymują nagrodę w postaci bezpłatnego karnetu na przejazd zabytkową koleją wąskotorową dla rodziny 3 terminie dla rodziny 3 oraz pamiątkowy dyplom, natomiast za zajęcie miejsc od II do IV przyznane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Wyniki będą podane do 31 sierpnia 2012 r. na stronie internetowej organizatora: www.kolejka-piaseczno.com Przewidywany termin spotkania laureatów, wręczenie nagród 16 września 2012 roku na wycieczce organizowanej przez PGTKW. Więcej informacji, można przeczytać w regulaminie: konkurs-kolej-jaka-widzisz.pdf

WYSTAWA ZDJęć KOLEI W¡SKOTOROWEJ W AUCHAN PIASECZNO

W trakcie trwania konkursu, zapraszam na wystawę zdjęć piaseczyńskiej kolei wąskotorowej, którą można oglądać na terenie galerii handlowej w Auchan Piaseczno, przy ul. Puławskiej 46. Informacje na temat galerii handlowej: www.auchanpiaseczno.pl

WYSTAWA ZDJęć KOLEI W¡SKOTOROWEJ W AUCHAN PIASECZNO
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje25 lipca 2012, 00:00,

Piaseczyńska Orkiestra Dęta i Magiczna Harfa w Trio na Akcji Rynek Godzina 15.00 Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców 29 lipca 2012 roku, na cykliczną inicjatywę: AKCJA RYNEK GODZINA 15.00. Podczas najbliższej akcji, wystąpi Piaseczyńska Orkiestra Dęta, a po niej odbędzie się koncert Magiczna Harfa w Trio. Miejsce: Plac Piłsudskiego (Rynek) w Piasecznie. Zapraszam!

Akcja RYNEK GODZINA 15.00 w Piasecznie

Akcja RYNEK GODZINA 15.00 w Piasecznie:

15.00 - Piaseczyńska Letnia Kapeliada - Piaseczyńska Orkiestra Dęta
16.30 - Koncert Magiczna Harfa w Trio. Zagrają Anna Faber (harfa, śpiew), Luiza Figiel (flet poprzeczny, flety ludowe, instr. perkusyjne), Piotr Antoni Sawicki (skrzypce, śpiew, instr. klawiszowe).

PIASECZYńSKA ORKIESTRA DęTA

PIASECZYńSKA ORKIESTRA DęTA Dyrygent: Jan Kostka. Piaseczyńska Orkiestra Dęta, działa na terenie gminy Piaseczno od 2000 roku. Założycielem orkiestry jest grupa zapalonych amatorów, którzy znaleźli swoje miejsce przy Ośrodku Kultury w Piasecznie. Obecnie Piaseczyńska Orkiestra Dęta liczy 22 osoby w różnym wieku. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu: w środy i soboty o godz. 17:00 w Gimnazjum Nr 1, przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Repertuar orkiestry to marsze, muzyka sakralna, pieśni patriotyczne oraz utwory muzyki współczesnej. Piaseczyńska Orkiestra Dęta, swoimi występami uświetnia wszystkie ważniejsze imprezy patriotyczne i okolicznościowe. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomuzykować w milej atmosferze.

MAGICZNA HARFA W TRIO

MAGICZNA HARFA W TRIO: Anna Faber nazywana "Czarodziejką Harfy" występuje na licznych polskich i europejskich scenach, przełamując konwencje harfy jako instrumentu cichego i klasycznego. Artystka łączy brzmienie harfy ze śpiewem i improwizacją. Jest Gwiazdą Harfy w Polsce. Grała m.in. z Michałem Urbaniakiem oraz jako support dla Ritchie Blackmore’a (były Deep Purple) w Warszawie oraz Gorana Bregovica w Płocku 2010 rok. Jest to jedyna w Europie grupa z harfą jako instrumentem wiodącym, po zespole Andreasa Vollenweidera. Poza Anną Faber w koncercie wezmą udział: Luiza Figiel - flet poprzeczny, fletyludowe, instr. perkusyjne, oraz Piotr Antoni Sawicki - skrzypce, śpiew, instr. klawiszowe.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno