Informacje25 sierpnia 2018, 10:00,

Kolarski weekend z ŻTC BIKE RACE

W najbliższy weekend czas na prawdziwy kolarski maraton z ŻTC BIKE RACE. 25 sierpnia 2018 roku rywalizacja rozgrywać się będzie w Górze Kalwarii, a dzień później przeniesie się do Warki. Zmagania w Górze Kalwarii należą już niemal do kultowych. Znakomita trasa o długości 18 kilometrów, przyciąga rzesze fanów kolarstwa do tej leżącej 34 km od centrum Warszawy miejscowości. Tradycyjnie już kolarze ścigać będą się na następującej rundzie: po starcie ostrym z ul. Księdza Zygmunta Sajny, trasa skręca w lewo w ul. Szpitalną i Pijarską, następnie w prawo w ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego po czym opuszcza miasto drogą nr 724 przez Moczydłów, Brzeźce do Kawęczyna. W Kawęczynie skręca w prawo do miejscowości Dębówka, tam skręca w prawo i przez Podłącze, Wólkę Dworską powraca do Góry Kalwarii na ul. Lipkowską, gdzie wyznaczono metę wyścigu.

ŻTC BIKE RACE

Dzień później, czyli 26 sierpnia kolarze zawitają do Warki, gdzie rywalizować będą po raz drugi w historii ŻTC BIKE RACE. Drugiego dnia areną zmagań będzie runda o długości 29 kilometrów, niemal płaska trasa z ostrym podjazdem na finiszu. Dodatkowo to jedno z najstarszych miast na Mazowszu w niedzielę stanie się miejscem zmagań walki o Mistrzostwo Polski służb mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Patronat nad wydarzeniem objął Komendant Główny Policji.

Weekendowa rywalizacja w Górze Kalwarii i Warce będzie preludium przed finałowym starciem w Żyrardowie, gdzie odbędzie się ostatni etap ŻTC BIKE RACE 2018. W tym roku nie będzie to jednak ostatni wyścig firmowany przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. 22 września w Warszawie rozegrana zostanie „Bielańska Czasówka by ŻTC BIKE RACE”. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl / wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/206312166626309/

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

ŻTC BIKE RACE

Informacje27 sierpnia 2018, 18:26,

Przegląd Filmów Amatorskich KLAPS Góra Kalwaria 2018

KLAPS jest przeglądem filmów amatorskich, który łączy w sobie również elementy performance. W zamyśle odbiorcy imprezy stają się współuczestnikami fabuły, która spaja całość i nadaje sens wyświetlanym filmom oraz ugruntowuje – nadaje sens pojawiającym się „ na żywo” postaciom, w trakcie trwania przeglądu. W kontekście animacji społeczno-kulturalnej głównym założeniem eventu jest integracja środowisk twórczych i promowanie twórczości offowej. Staramy się tworzyć przestrzeń do wymiany idei i wspólnej pracy gdzie każdy może stać się współautorem imprezy.

PRZEGLĄD FILMÓW AMATORSKICH KLAPS GÓRA KALWARIA 2018

W działania związane z przygotowaniem przeglądu można zaangażować się w dwójnasób:
- udostępniając swój film, który stanie się elementem fabuły na przeglądzie

- oraz podczas prac organizacyjnych czyli: biorąc udział w przygotowaniu scenariusza imprezy, wymyślając postacie, gagi, kreując stroje, podczas kręcenia scen – wcielać się w role wykreowanych postaci. Można też dołączyć do zespołu zajmującego się postprodukcją i na tym etapie: nagrywać dialogi, brać udział w montażu wybranych scenek.

Przegląd Filmów Amatorskich KLAPS ma swój regulamin skierowany dla autorów filmów:
- przysyłane filmy powinny być nie dłuższe niż 10 min.
- tematyka filmów jest dowolna jednak treści w nich zawarte nie mogą zawierać rażących wulgaryzmów. Nie mogą one swą formą i treścią obrażać uczuć religijnych, nie mogą dyskryminować mniejszości narodowych i razić obscenicznością.

Autorzy imprezy zastrzegają sobie prawo do selekcji przysłanych filmów. Zgłoszenia filmów przyjmujemy drogą elektroniczną (wysyłając link do pobrania na adres m.bak@kulturagk.pl link powinien mieć nieograniczony dostęp czasowy) lub osobiście doręczając pracownikom kina Uciecha z dopiskiem KLAPS. O dopuszczeniu lub odrzuceniu filmów do programu przeglądu zainteresowani zostaną poinformowani co najmniej na 30 dni przed rozpoczęciem festiwalu. Lista wybranych filmów zostanie udostępniona na stronie www.kulturagk.pl

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

PRZEGLĄD FILMÓW AMATORSKICH KLAPS GÓRA KALWARIA 2018

- udostępniając swój film, który stanie się elementem fabuły na przeglądzie

- przysyłane filmy powinny być nie dłuższe niż 10 min.