Informacje26 stycznia 2019, 15:00,

Kobiety w świecie sztuki – Arcy-Historie dzieł w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


26 stycznia 2019 roku o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie nt.: Kobiety w świecie sztuki cz.1 dla 15+. Miejsce: Klub Kultury w Zalesiu Górnym, ul. Białej Brzozy 3. Udział bezpłatny. Cykl prowadzi: Małgorzata Fąfrowicz-Szamocka – historyczka sztuki, e-mail: malgorzata.szamocka@kulturalni.pl, tel. 517-128-311. Serdecznie zapraszamy.

Kobiety w świecie sztuki – Arcy-Historie dzieł w Zalesiu Górnym

ARCY–HISTORIE DZIEŁ – to cykl spotkań o sztuce przeznaczony dla osób powyżej 15 roku życia, rozpoczęty w sezonie wiosenno–letnim 2018 r. Bohaterami spotkań byli wybitni artyści, których twórczość była przełomowa: Leonardo da Vinci, Peter Bruegel, Rembrandt Harmenszoon van Rijn, Francisco Goya, Édouard Manet, Stanisław Wyspiański. Natomiast w sezonie jesienno–zimowym, skupiamy się na przedstawieniach konkretnych tematów takich jak: kobieca nagość w sztuce, świat zwierząt, Polaków portret własny, Boże Narodzenie w sztuce. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje23 stycznia 2019, 18:00,

Sztuka mówi - pokaz filmu 24 Party People


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

23 stycznia 2019 roku o godz. 19.00 w ramach cyklu filmów o sztuce - Sztuka mówi, zaprezentowany zostanie film pt. 24 Party People (2002), w reż. Michaela Winterbottom. Film 24 Party People – Manchester 1976 rok. Absolwent Cambridge Tony Wilson, inspirowany wpływem Sex Pistols, postanawia założyć Factory Records – wytwórnię, która wylansowała później m.in. Joy Division (później New Order), Jamesa i Happy Mondays. Film ukazuje historię sceny muzycznej Manchasteru od początku lat 70-tych do schyłku lat 90-tych, powstanie klubu muzycznego “Hacienda” oraz ostatnie lata istnienia Factory Records. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Sztuka mówi - pokaz filmu 24 Party People

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Gościem specjalnym będzie Marcin Żabiełowicz – gitarzysta rockowy i bluesowy. Pierwszym zespołem, w którym grał, był Guitars Project, grupa założona przez Darka Kurmana. Następnym był już Hey, do którego zaprosił go Piotr Banach . Żabiełowicz występował oraz współpracował jako kompozytor i gitarzysta m.in. z takimi artystami jak Natalia Kukulska, Edyta Bartosiewicz, Albert Rosenfield, After Blues i John Porter. Był wielokrotnie wyróżniony przez magazyn Gitara i Bas.
SZTUKA MÓWI to cykl spotkań dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Każde spotkanie , to nie tylko pokaz filmu mówiącego o danej dziedzinie sztuki, ale również możliwość obcowania z ludźmi sztuki – twórcami, animatorami, osobami zajmującymi się promocją sztuki, aktorami, wizjonerami.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie