Informacje9 marca 2009, 00:00,

Kobieta w Wyobraźni - wystawa rysunku Anny Szymańskiej

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy rysunku graficznego Anny Szymańskiej vel Szymanna pt. KOBIETA W WYOBRA¬NI. Wystawa odbędzie się 12 marca 2009 roku o godz. 19:00 w Galerii Na Górce (ul. Wojska Polskiego 64, Władysławów). Wystawę będzie można oglądać do 16 kwietnia 2009 roku. Podczas wernisażu, odbędzie się koncert muzyczno wokalny w wykonaniu Swietłany żarczyńskiej - śpiew i Piotra Piskorza - akompaniament muzyczny. Autorka prac plastycznych również zaśpiewa. Kobieta może być ubrana w szatę wyobraźni, przebywać w pomieszczeniu wyobraźnią zwanym... Boska wyobraźnia jest nieskończona, tak jak odcienie kobiecości... [Anna Szymańska]. Zapraszamy na wernisaż wystawy rysunku Anny Szymańskiej.

WYSTAWA RYSUNKU ANNY SZYMAńSKIEJ KOBIETA W WYOBRA¬NI

Anna Szymańska Szymanna urodziła się w 1974r. w Parczewie. Absolwentka Wydziału Humanistycznego WSRP w Siedlcach. Rysownik amator. Zadebiutowała w 2006 r. zakładając galerię autorską w internetowym portalu sztuki DIGART www.szymanna.digart.pl, gdzie działa do chwili obecnej (dotąd zbiór ok.200 prac.). Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, jest również autorką wielu wystaw indywidualnych. Zajmuje się rysunkiem graficznym. Rysuje tuszem i atramentem używając rapidografu albo wiecznego pióra. Tworzy prace dalekie od realizmu, ponieważ interesuje ją to, czego nie można doświadczyć zmysłami - świat emocji i uczuć. Świat duchowy. Głównym przedmiotem jej obserwacji jest TWARZ jako najdokładniejsza mapa stanów wewnętrznych człowieka. Miłość, złość, radość, lęk, tęsknotę, nadzieję - przedstawia w sposób symboliczny, pełen ukrytych znaczeń. Anna Szymańska Szymanka nazywana jest Ilustratorem Myśli. Zobacz wystawę rysunku Kobieta w Wyobraźni.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje10 marca 2009, 00:00,

LUSTRO fotografie Michała Jelińsiego w Muzeum Piaseczno

Muzeum Regionalne Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców, na wystawę fotografii Michała Jelińskiego: LUSTRO. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek 13 marca 2009 roku o godzinie 19:00 w Muzeum Regionalnym, które znajduje się na Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Wystawa potrwa od 14 do 19 marca 2009 roku. Zapraszamy na wystawę do piaseczyńskiego Muzeum!

Michał Jeliński wystawa Lustro

Wystawa Lustro, jest odbiciem emocji towarzyszących obserwacji krajobrazów ułożonych w plastyczne kompozycje. Czarno-białe fotografie wykonane zostały w systemie strefowym Aniela Adamsa. Technika ta pozwala zmienić kontrast odbitki - wybrane fragmenty są jasne, inne znikają w mroku. Każde zdjęcie zrobione zostało ręcznie na papierze barytowym.

Michał Jeliński jest absolwentem Wydziału Leśnego SGGW i Fotografii w Szkole Filmowej w £odzi. Początkowo zajmował się tradycyjną fotografią przyrodniczą. Na studiach, dzięki kontaktowi z Marianem Szmidtem, odkrył fotografię ekspresyjną i prace amerykańskich artystów - Minora White’a i Paula Caponigro. Ich fotografie stały się dla niego inspiracją. Pracuje w Warszawskiej Szkole Fotografii. Więcej informacji na temat Michała Jelińskiego i jego twórczości: www.michaljelinski.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno