Informacje25 maja 2018, 08:00,

Kobieta Roku Gminy Lesznowola

Gmina Lesznowola ogłasza konkurs Kobieta Roku Gminy Lesznowola edycja 2018. Celem konkursu jest wyróżnienie aktywnych kobiet - mieszkanek Gminy Lesznowola, które wyróżniają się w danej dziedzinie, biorą czynny udział w życiu lokalnej społeczności, inspirują innych i stanowią wzór do naśladowania. Tutuły przyznawane będą w 4 kategoriach: kobieta społeczna, kobieta przedsiębiorcza, kobieta rodzinna oraz kobieta kreatywna. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 czerwca 2018 roku. Zgłoś swoją kandydatkę do konkursu Kobieta Roku Gminy Lesznowola.

KOBIETA ROKU GMINY LESZNOWOLA

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Pliki do pobrania:
Kobieta Roku Gminy Lesznowola - formularz zgłoszeniowy.docx
Kobieta Roku Gminy Lesznowola - regulamin konkursu.pdf
Kobieta Roku Gminy Lesznowola - formularz dla kandydatki 2.pdf

Informacje23 maja 2018, 09:00,

Wystawa porcelany ćmielowskiej ze zbiorów Aurelii Kuran-Puszkarskiej

Od 22 maja do 24 czerwca 2018 roku zapraszamy na wystawę porcelany ćmielowskiej ze zbiorów Aurelii Kuran-Puszkarskiej pt.: KRUCHOŚĆ I WDZIĘK. Miejsce: Galeria w Hugonówce ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wystawa będzie czynna wtorek-niedziela, w godz. 11-18. Wstęp wolny. Kurator: Hanna Kaniasta. Konsultacja merytoryczna: dr Magdalena Śniegulska-Gomuła. Projekt wystawy: Maria Górska.

WYSTAWA PORCELANY ĆMIELOWSKIEJ ZE ZBIORÓW AURELII KURAN-PUSZKARSKIEJ

Aurelia Kuran-Puszkarska (mieszkanka Konstancina-Jeziorny) od 20 lat zajmuje się kolekcjonowaniem porcelany. Obecnie jej zbiór liczący ok. dwóch tysięcy obiektów jest największą prywatną kolekcją porcelany ćmielowskiej w Polsce. Kolekcja składa się w większości z serwisów do kawy i hrbaty, serwisów stołowych, zestawów do deserów oraz wazonów i figurek. W kolekcji wyróżnić można trzy zasadnicze grypy eksponatów. Pierwsza to obiekty z lat 1900-1914; druga to serwisy z okresy dwudziestolecia międzywojennego i trzecia – obiekty z lat 50. i 60. XX w.