Informacje5 marca 2013, 00:00,

Kobiece Natchnienia wystawa malarstwa Leokadii Nastały w Muzeum Regionalnym w Piasecznie

Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza mieszkańców na wystawę malarstwa Leokadii Nastały, malarki związanej z twórczą Grupą Piaseczno, działającą przy Centrum Kultury w Piasecznie. Wernisaż wystawy pt.: KOBIECE NATCHNIENIA odbędzie się w Dniu Kobiet 8 marca 2013 roku o godz. 18.00 przy Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Wystawa czynna będzie od 9 do 24 marca 2013 roku. Na wystawie zaprezentowany zostanie przegląd twórczości artystki, od początkowych realistycznych pejzaży, poprzez barwne kwiaty i obrazy o tematyce marynistycznej, do najnowszych poszukiwań twórczych - cyklu "Preludia" i cyklu błękitnego. Zapraszamy na wystawę malarstwa Leokadii Nastały w Piasecznie.

KOBIECE NATCHNIENIA WYSTAWA MALARSTWA LEOKADII NASTA£Y W MUZEUM REGIONALNYM W PIASECZNIE

Leokadia Nastały to absolwentka Państwowego Liceum Technik Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Jest dojrzałą malarką znającą doskonale warsztat. Uprawia malarstwo olejne sztalugowe, akwarelę i grafikę. Założycielka i wieloletni opiekun Grupy Piaseczno przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury (obecnie Centrum Kultury) w Piasecznie, założycielka Stowarzyszenia Twórców Sztuk Plastycznych „Triada” przy Domu Kultury w Konstancinie- Jeziornie; członek Stowarzyszenia Marynistów Polskich i Mazowieckiego Towarzystwa Kultury. Laureatka wielu nagród m.in. w 2007 r. nagroda Powiatu Piaseczyńskiego za całokształt twórczości artystycznej, upowszechniania i ochronę dóbr kultury. Swoje obrazy prezentowała nie tylko na wystawach indywidualnych w kraju (ok. 43 wystawy) ale także za granicą. Uczestniczyła w ok. 112 wystawach zbiorowych. Prace artystki znajdują się w wielu muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i na świecie (Francji, Włoszech, Niemczech, Belgii, Szwecji, Norwegii, Kanadzie). Więcej informacji, można przeczytać na stronie internetowej Leokadii Nastały: www.malarstwo-nastaly.netgaleria.pl

Muzeum Regionalne w Piasecznie jest czynne: od środy do piątku w godz. 10.00 - 18.00; oraz w soboty i niedziele w godz. 9.00 - 15.00. Ceny biletów: normalny - 3 zł, ulgowy - 2 zł. Uwaga: w sobotę wstęp do muzeum jest bezpłatny.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje4 marca 2013, 00:00,

Spotkanie z Agnieszką Frączek w gm. Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkanie z autorką książek dla dzieci Agnieszką Frączek. Spotkanie odbędzie się 5 marca 2013 roku o godz. 9.00 w oddziale dla dzieci Biblioteki Głównej przy ul. Kościuszki 49, natomiast o godz. 11.00 w filii Jazgarzew przy ul. Głównej 31. Podczas spotkanie będzie można kupić książki autorki w cenie 10-20 zł.

SPOTKANIE Z AGNIESZK¡ FR¡CZEK W PIASECZNIE

Agnieszka Frączek jest doktorem nauk humanistycznych, germanistką, leksykografem i wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz tego z pasją tworzy wiersze i opowiadania dla najmłodszych, które zostały opublikowane w ponad stu książkach, a wiele z nich uhonorowano licznymi nagrodami literackimi. Niezwykle bezpośrednia, otwarta i tryskająca poczuciem humoru autorka, podczas spotkań wyjaśnia najmłodszym czytelnikom zawiłości języka polskiego. Pięknie ilustrowane książki Pani Agnieszki Frączek zachęcają do odbycia przygody z literaturą i zabawy z językiem.

AGNIESZKA FR¡CZEK
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno