Informacje8 października 2016, 15:00,

Klubowe Bajeczki bajki wyświetlane z kliszy Klub Kultury Józefosław

8 października 2016 roku w godz. 15:00-16:00 zapraszamy na bajki wyświetlane z kliszy i czytane przez chętnych rodziców - Klubowe Bajeczki. Miejsce: Klub Kultury Józefosław, ul. Urocza 14. Wstęp wolny. Zapraszamy na Klubowe Bajeczki do Józefosławia.

KLUBOWE BAJECZKI BAJKI WYŚWIETLANE Z KLISZY KLUB KULTURY JÓZEFOSŁAW

Informacje4 października 2016, 18:29,

Czterech ambasadorów i tango - relacja z koncertu Show Me Your Tango w Konstancinie-Jeziornie

Wyjątkowe spotkanie odbyło się w niedzielę, 25 września w Konstancińskim Domu Kultury. Na koncert „Show Me Your Tango” znanej mezzosopranistki Izabeli Kopeć i argentyńskiego bandoneonisty Gilberto Pereyry, do Hugonówki przybyło aż 4 ambasadorów. Wszyscy uczestnicy razem z artystami odśpiewali „Sto lat” pani ambasador Argentyny Patricii Beatriz Salas, obchodzącej tego dnia urodziny.

CZTERECH AMBASADORÓW I TANGO - RELACJA Z KONCERTU SHOW ME YOUR TANGO W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Podczas koncertu „Show Me Your Tango”, Izabela Kopeć wykonała zaaranżowane na mezzosopran i kwintet instrumentalny kompozycje Astora Piazzolli, twórcy tango nuevo i wirtuoza bandoneonu. Jego utwory jako przeznaczone do słuchania, zrewolucjonizowały tradycyjne tango, sprawiając, że stało się popularne na całym świecie. Pieśni w wykonaniu Izabeli Kopeć nabrały wyjątkowego brzmienia, wzbogacone wrażliwością i scenicznym temperamentem artystki. Mezzosopranistce akompaniowali: Tomasz Filipczak (fortepian), Christian Danowicz (skrzypce), Konrad Kubicki (kontrabas), Robert Horna (gitara), oraz gość specjalny - Gilberto Pereyra, jeden z najsłynniejszych na świecie współczesnych bandoneonistów. Ten koncertujący na całym świecie argentyński muzyk, doskonale czuje tango nuevo, zaś bandoneon w jego rękach brzmi niemal tak, jak przed laty u wirtuoza Piazzolli. Zachwycona publiczność, za wspaniały koncert nagrodziła wszystkich występujących owacją na stojąco. Zdawało się, że bisom nie było końca.

Koncert przyciągnął wielu sympatyków tanga, talentu Izabeli Kopeć oraz południowoamerykańskiej poezji. Na wypełnionej publicznością sali widowiskowej Hugonówki zasiadło wielu znamienitych gości, a wśród nich aż czterech ambasadorów. Koncertu „Show Me Your Tango” wysłuchali Ron van Dartel, Ambasador Holandii, Hanna Katariina Lehtinen, Ambasador Finlandii, Shigeo Matsutomi, Ambasador Japonii oraz Patricia Beatriz Salas, Ambasador Argentyny w Polsce, która objęła honorowym patronatem koncert. Pani Patricia Beatriz Salas była drugim argentyńskim bohaterem wieczoru, jako że tego dnia obchodziła urodziny. Z tej okazji otrzymała okazały bukiet róż z rąk Kazimierza Jańczuka, burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna, a wszyscy zgromadzeni życzyli jej śpiewnie „Sto lat”.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

To był niezapomniany wieczór cudownej muzyki w najlepszym wykonaniu dla wspaniałej publiczności.