Informacje17 maja 2008, 00:00,

Klub Rodziców Piaseczno poszukuje nowej sali na spotkania

Klub Rodziców Piaseczno, przyciąga coraz więcej aktywnych kobiet, które mimo matczynych obowiązków, postanowiły wyjść poza cztery ściany, by dzielić się doświadczeniami. Okazało się, że niestety świetlica przy ul. Sikorskiego w Piasecznie przestaje być użytkowana przez Ośrodek Kultury Piaseczno, który użyczał jej piaseczyńskiemu Klubowi Rodziców. Tym samym rodzice tracą miejsce swoich spotkań.

Klub Rodziców Piaseczno
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Ostatnie spotkanie, odbędzie się we wtorek 20 maja 2008 roku. Piaseczyński Klub Rodziców, poszukuje nowego lokalu w Piasecznie, idealnie byłoby, gdyby był nam użyczany bezpłatnie. Jeśli ktokolwiek zna miejsce, z którego mogliby korzystać za darmo lub za symboliczną opłatą, jest proszony o kontakt z rodzicami z Piaseczyńskiego Klubu Rodziców: klubrodzicow@gmail.com Strona internetowa Grupy Zabawowej Klubu Rodziców z Piaseczna i Nowej Iwicznej: www.klubrodzicow.yoyo.pl Przekażcie informację o poszukiwaniach nowej sali na spotkania Klubu Rodziców z Piaseczna - swoim znajomym. Może wśród Was, znajdzie się ktoś kto mógłby im pomóc, lub coś zasugerować. Wszelkie pomysły mieszkańców, są bardzo mile widziane. Z góry dziękujemy za pomoc!

Przeczytaj poprzednie informacje powiązane tematycznie: Klub Rodziców Piaseczno Grupa Zabawowa w Piasecznie (2008-01-27), Grupa Zabawowa Piaseczno zabawki dla maluchów (2007-12-18), Grupa Zabawowa w Piasecznie informacja dla mam (2007-12-07), oraz spotkania dla mam i małych dzieci (2007-11-30). Zapraszam do rozmowy na forum powiatu piaseczyńskiego w wątku: Grupa Zabawowa Piaseczno. Informacja na temat bliźniaczego Klubu Rodziców działającego w Nowej Iwicznej: Klub Rodziców Grupa Zabawowa Nowa Iwiczna i okolice (2008-03-29), wątek na forum e-mieszkańców gminy Lesznowola: Grupa Zabawowa Nowa Iwiczna.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje17 maja 2008, 00:00,

Zaproszenie na Wyprzedaż Garażową z okazji DNIA MATKI

26 maja - tego dnia wszystkie dzieci - zarówno te malutkie, jak i już całkiem dorosłe składają życzenia swoim mamom, dają im kwiaty i prezenty. W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki 1923 roku w Krakowie. Dzień ustalono po to aby ludzie uprzytomnili sobie przynajmniej raz w roku jak ważna jest rola mamy w ich życiu. Historia święta Matki sięga czasów starożytnych - obchodzono je już w starożytnej Grecji (wiosenne święto Matki Natury, podczas którego składano hołd Rei, żonie Kronosa, która była matką wszechświata i wszystkich bóstw) i w Rzymie (święto bogini Cybele, również uważanej za matkę bogów, było ono obchodzone prawdopodobnie pomiędzy 15 a 18 maja). W czasach nowożytnych, mniej więcej w 1600 roku, w Anglii pojawiła się tradycja świętowania tzw. Matczynej Niedzieli. W tym dniu (w czwartą niedzielę Wielkiego Postu) oddawano cześć swoim matkom, składano Im życzenia i przynoszono małe prezenty. My również obdarowujemy nasze mamy drobnymi upominkami.

KWIATY NA DZIEń MATKI

Z okazji zbliżającego się DNIA MATKI, zapraszamy na WYPRZEDAż GARAżOW¡ W TOMICACH kolo Góry Kalwarii, która odbędzie się w najbliższą sobotę oraz niedziele 17-18 maja 2008 roku, od godziny 10:00 do 17:00. Najbliższa wyprzedaż garażowa będzie miała miejsce w Tomicach (Gmina Góra Kalwaria) przy zbiegu ulic Brzozowej i Sosnowej.

Wyprzedaż garażowa - Tomice koło Góry Kalwarii, przy zbiegu ulic Sosnowej i Brzozowej

Będzie to kolejna, dziewiąta już wyprzedaż garażowa ceramicznych wyrobów dekoracyjnych, wyrobów ogrodowych oraz doniczek (wewnętrznych oraz zewnętrznych). Wszystkie wyroby wykonano własnoręcznie w siedzibie rodzinnej firmy w Chylicach. Wszystkich wyrobów będzie ponad 1200 sztuk, głownie pierwszego i drugiego gatunku, nie zabraknie również wyrobów 3-ciego gatunku w cenach od 0,50 groszy. W ofercie pojawia sie rowniez czaszki i donice kwadraty w atrakcyjnych cenach. W najblizszy weekend nie zabraknie wazonow, pater, ceramicznych koszyczkow oraz drobnych upominkow, ktore moga sprawic radosc naszym mamom. Zapraszam rowniez do obejrzenia i zakupu prac wykonanych z gliny oraz pieknych obrazow Pani S. Dobrzanskiej. Część asortymentu ceramiki można zobaczyć na stronie: sharmlover. Więcej informacji o wyprzedaży: kasiahendren@hotmail.com Zapraszam na wyprzedaż.
autor/źródło: Kasia Hendren - organizatorka wyprzedaży garażowych w Tomicach