Informacje29 marca 2008, 00:00,

Klub Rodziców Grupa Zabawowa Nowa Iwiczna i okolice

Z przyjemnością informujemy, że tworzy się kolejny Klub Rodziców w Nowej Iwicznej, z małymi dziećmi nie chodzącymi do przedszkola! Podobny Klub Rodziców Grupa Zabawowa, działa od 3 miesięcy w Piasecznie. Zapraszają wszystkie chętne mamy i tatusiów wraz dziećmi z Nowej Iwicznej i okolic. Spotykają się w środy w godz. 10:00-12:00 w salce katechetycznej przy kościele w Starej Iwicznej. Docelowo planowane są spotkania w salach Ośrodka Kultury w "Myszce" w Mysiadle.

W najbliższą środę 2 kwietnia 2008 roku, odbędzie się kolejne spotkanie organizacyjne Klubu Rodziców Nowa Iwiczna, na które serdecznie zapraszamy. W celu otrzymania większej ilości informacji, zachęcamy do kontaktowania się z Izabelą Pytlak, tel.: 0609-665-578, e-mail: i.pytlak@interia.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Nowa Iwiczna
Tematy:Lesznowola

Informacje30 marca 2008, 00:00,

Obchodzimy trzecią rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II

Trzy lata temu, 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 odszedł od Nas Papież Jan Paweł II. Cały świat w smutku, ale i w skupieniu przeżywał śmierć Karola Wojtyły. Każdy z pewnością pamięta Jana Pawła II - jego postać, głos, uśmiech, ale chyba przede wszystkim słowa, które kierował do ludzi na całym świecie. Było w nich coś co w szczególny sposób zaskakiwało, dotykało, poruszało i wskazywało życiową drogę. W chwili śmierci papieża Polaka świat pogrążył się w żałobie. To wydarzenie wywołało bowiem niespotykany dotąd smutek, poczucie pustki. W sercach Polaków śmierć Jana Pawła II wywołała niespotykane poczucie jedności, skupienia oraz modlitwy. Wszystko za sprawą jednego człowieka, którego życie i nauczanie nabrało szczególnego wymiaru...

Rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

Czas osuszył łzy, milczenie zamieniamy w modlitwę! Zapraszamy do uczczenia rocznicy śmierci Karola Wojtyły Papieża Jana Pawła II. Na terenie powiatu piaseczyńskiego, odbędą się uroczystości poświęcone pamięci Wielkiego Papieża Jana Pawła II. Zebraliśmy informacje o uroczystościach i mszach, które mają się odbyć w naszym regionie i zachęcamy mieszkańców do wzięcia w nich udziału.

PIASECZNO: W trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II, 2 kwietnia 2008 roku w Piasecznie odbędą się uroczystości poświęcone pamięci Wielkiego Papieża. Uroczystości odbędą się na placu przy Krzyżu Papieskim u zbiegu ulic Jana Pawła II i Puławskiej. Współorganizatorami uroczystości są: Starosta Piaseczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno oraz parafie dekanatu piaseczyńskiego. Program: 20:30 zawiązanie wspólnoty; utwory w wykonaniu Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej, 21:00 Apel Jasnogórski, 21:05 Nieobecni są najbliżej – w trzecia rocznicę śmierci Jana Pawła II – program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie, 21:37 składanie wiązanek, 21:50 Słowo i Błogosławieństwo, 22:00 Barka - wspólne wykonanie pieśni.

GÓRA KALWARIA: W najbliższą niedzielę 30 marca 2008 roku, o godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji beatyfikacji S.B. Jana Pawła II na placu przed kościółkiem Na Górce w Górze Kalwarii.

TARCZYN: Zapraszamy do udziału w koncercie z okazji III rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Koncert odbędzie się 2 kwietnia 2008 roku o godzinie 19:00 (po wieczornej Mszy Świętej) w Kościele p.w. Św. Mikołaja w Tarczynie. W programie koncertu: DROGA wg poezji Karola Wojtyły. Wystąpi TEATR ES wraz z orkiestrą.

LESZNOWOLA: Ksiądz Mirosław Cholewa Proboszcz Parafii p.w. Św. Marii Magdaleny w Magdalence oraz władze Gminy Lesznowola zapraszają mieszkańców, na uroczystą Mszę Świętą związaną z trzecią rocznicą śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, która odbędzie się 2 kwietnia 2008 roku o godzinie 18:00 w Kościele Parafialnym w Magdalence.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński