Informacje10 sierpnia 2007, 00:00,

Klub Pędziwiatr wycieczka pociągowo rowerowa do Ossowa

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem będzie to wycieczka pociągowo - rowerowa do Ossowa, gdzie co roku 15 sierpnia przybywają rzesze turystów, patriotów oraz zwykłych ludzi by wziąć udział w uroczystych obchodach wydarzeń z 1920 roku. W trakcie obchodów odbywają się między innymi Mistrzostwa Polski Formacji Kawaleryjskich organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, na których możemy zobaczyć Rekonstrukcje Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Osoby zainteresowaną wycieczką, spotykają się w środę 15 sierpnia 2007 roku, o godzinie 08:00. Miejsce spotkania: przed dworcem PKP przy ulicy Dworcowej w Piasecznie, od strony pętli ZTM. Wyjazd pociągiem do stacji Warszawa Wschodnia. Istnieje możliwość dołączenia w Warszawie na Dworcu Warszawa Wileńska. Wyjazd z Warszawy Wileńskiej pociągiem KM7733 w kierunku Tłuszcza o godzinie 10:12. Stacja docelowa wycieczki: Ossów. Zapraszamy! ¬ródło informacji: piasmk.blox.pl

Ossów to wieś położona w powiecie wołomińskim, w gminie Wołomin. Wieś znana jest jako jedna z aren Bitwy Warszawskiej w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. W sierpniu 1920 roku na przedpolach Wołomina, Ossowa i Radzymina rozegrała się jedna z największych bitew z bolszewikami znana wszystkim Polakom jako "Cud nad Wisłą". W bitwie tej zasłynął kapelan ks. Ignacy Skorupka. Dziś w Ossowie znajduje się cmentarz poległych bohaterów tamtych wydarzeń - w tym księdza Ignacego Skorupki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje11 sierpnia 2007, 00:00,

Szkoła w Józefosławiu to porażka budowlana firmy Zam-Bet

W najnowszej gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą (nr 15/2007) pojawiła się informacja o porażce budowlanej firmy Zam-Bet, która na pewno nie wywiąże się w terminie z wybudowaniem Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu. Kilka dni temu firma ta zwróciła się do Burmistrza Piaseczna z prośbą o przesunięcie o miesiąc terminu oddania inwestycji w Józefosławiu.

Wiceburmistrz Piaseczna Bogdan Temoszczuk poinformował redaktorów gazety, że nie ma mowy o przesunięciu terminu i firma Zam-Bet, będzie płaciła kary umowne. Od października 2005, do końca 2006 roku wykonano zaledwie połowę robót budowlanych. Na placu budowy szkoły zawsze było mało pracowników i źle nadzorowano ich pracę. Dopiero w czerwcu 2007 roku, po naciskach władz miasta Piaseczno, na budowie szkoły w Józefosławiu zjawiło się 130 pracowników. Jednak mimo tej ilości nie dało się do tej pory nadrobić zaległości i opóźnienia. Przez to Zespół Szkół Publicznych w Józefosławiu NIE zacznie działać na pewno we wrześniu, a najwcześniej późną jesienią. Choć najbardziej prawdopodobny jest luty 2008. Trzeba, bowiem zgłosić obiekt do użytkowania i poprawić niedoróbki, których przy pośpiechu trudno uniknąć.

Informacje powiązane tematycznie to: od września ma ruszyć szkoła Józefosław – Julianów (2007-04-09), zapisy do nowego Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu (2007-05-24), oraz Zespół Szkół Publicznych w Józefosławiu z opóźnieniem (2007-06-30). Zachęcamy do komentowania tej informacji, lub przyłączcie się do rozmowy na naszym prywatnym forum: szkoła w Józefosławiu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor prywatnego serwisu Piaseczno Józefosław