Informacje28 lutego 2007, 00:00,

Klub Pędziwiatr - wycieczka na Cmentarz Powązkowski

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. W związku z tym, że obecna aura nie sprzyja wycieczkom rowerowym, klub organizuje pieszą wycieczkę, na stary Cmentarz Powązkowski w Warszawie. Zainteresowane osoby spotykają się w niedzielę, 4 marca 2007 (niedziela), o godzinie 11:00 przy IV bramie cmentarza (ul. Powązkowska).
Informacja o planowanej wycieczcie pochodzi z forum: forum.gazeta.pl/Piaseczno

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr, działa od kilku lat przy oddziale PTTK w Piasecznie. Dwa razy w miesiącu w niedzielę, od kwietnia do października, klub organizuje dostępne dla wszystkich chętnych wycieczki rowerowe prowadzące w różne zakątki powiatu piaseczyńskiego. Tempo, długość i trudność tras dostosowana jest do umiejętności także mniej wprawnych rowerzystów. Niekiedy trasy prowadzą również poza granice powiatu. Razem z Pędziwiatrem można było się wybrać m.in. do Pęcic, Radzymina, nad Stawy Raszyńskie, do Muzeum Katyńskiego w Warszawie. Tradycją stała się zimowa wycieczka na powitanie Nowego Roku organizowana 1 stycznia. W czasie, gdy zimowa aura jest mniej łaskawa dla rowerzystów, z klubem można wybrać się do Warszawy na piesze wycieczki z przewodnikiem. Członkowie Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr, biorą także udział w rajdach organizowanych przez piaseczyński oddział PTTK oraz w wielu imprezach rowerowych organizowanych w całej Polsce. Informacje o wycieczkach publikowane są na plakatach umieszczanych w GOSiR w Piasecznie.

źródło informacji o Pędziwiatr: gosir-piaseczno.pl/pedziwiatr
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Piaseczno

Informacje28 lutego 2007, 00:00,

Tarczyn - eliminacje konkursu recytatorskiego Radom-2007

Dnia 8 marca 2007 roku, o godzinie 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie (ul. ks. Czesława Oszkiela 3), odbędą się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego RADOM-2007. Wystąpią uczniowie, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych. Przewodniczącą jury będzie Anna Dziedzic – aktorka, autorka wielu książek poświęconych kulturze żywego słowa.

eliminacje konkursu recytatorskiego Radom-2007

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do kibicowania młodym recytatorom.

źródło informacji: www.tarczyn.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński gmina Tarczyn