Informacje14 marca 2007, 00:00,

Klub Pędziwiatr - wycieczka do zamku w Czersku

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem planowana jest wycieczka do zamku w Czersku. Czersk to jedna z najstarszych miejscowości Mazowsza wzmiankowana już XI wieku. W średniowieczu ważny gród handlowy i obronny, ośrodek władzy książęcej. Osadnictwo w Czersku sięga czasów Bolesława Śmiałego lub Władysława Hermana, czyli końca XI wieku. Więcej informacji o zamku w Czersku możecie przeczytać na stronie: zamkipolskie.com/czersk, a kilka zdjęć możecie zobaczyć na stronie: foto czersk.

Plany początkowe wycieczki Klubu Pędziwiatr dotyczyły wycieczki do Otwocka Wielkiego, gdzie znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków Mazowsza. Na wyspie Rokola stoi trzykondygnacyjny późnobarokowy pałac projektu Tylmana z Gameren zbudowany na przełomie XVII i XVIII w., zaliczany dziś do zabytków I klasy. Do niedawna był letnią rezydencją Prezydenta Rzeczpospolitej. W związku z informacją w komentarzu Jacentego (jednego z organizatorów), wycieczka do Otwocka Wielkiego odbędzie się w późniejszym terminie.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Planowana trasa wycieczki:
Piaseczno - żabieniec - trakt warecki - Nowinki - Wojciechowie - Dobiesz - Baniocha -zielony szlak rowerowy do Góry Kalwari - Góra Kalwaria - Glinki - Kępa Nadbrzeska - Otwock Wielki.

Otowock Wielki - Kępa Nadbrzeska - Glinki - Góra Kalwaria - niebieski szlak rowerowy do Konstancina (Podłęcze, Cieciszew) - Chylice - Piaseczno.

Osoby zainteresowane wycieczką do zamku w Czersku, spotykają się w niedzielę, 18 marca 2007 (niedziela), o godzinie 11:00, pod GOSiR’em w Piasecznie przy ulicy Sikorskiego 20.

źródło informacji: piaseczno.masa.waw.pl
planowana trasa: mapa (.jpg)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje14 marca 2007, 00:00,

Góra Kalwaria - Rowerowy Rajd Tropem Wiosny

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria serdecznie zaprasza na pierwszą w tym roku wycieczkę rowerową: I Rowerowy Rajd Tropem Wiosny. Trasa Rajdu: Góra Kalwaria - Zimne Doły - Zalesie Górne - Góra Kalwaria. Organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Gminne Centrum Informacji oraz Klub Rowerowy Beżowiak.

Spotkanie uczestników I Rajdu Tropem Wiosny przed Ratuszem w Górze Kalwarii, 25 marca 2007 roku (niedziela), godzina 10:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek.

źródło informacji: www.gorakalwaria.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria