Informacje12 września 2007, 00:00,

Klub Pędziwiatr organizuje wycieczkę śladami WKD

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem celem wycieczki jest wycieczka śladami WKD, ale i nie tylko... Na początek wycieczka pojedzie pociągiem WKD do Grodziska Mazowieckiego, gdzie następnie już rowerami pojedzie trasą: Kaleń, żelechów, Ojrzanów, Tarczyn. Z Tarczyna powrót do Piaseczna. Planowana trasa wycieczki rowerowej nie powinna przekroczyć 45 km.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

W planach niedzielnej wycieczki rowerowej będzie zwiedzanie Izby pamięci Warszawskiej Kolei Dojazdowej WKD, która znajduje się na terenie siedziby WKD w Grodzisku Mazowieckim Radońska. Izba Tradycji EKD/WKD posiada w swoich zbiorach liczne eksponaty i pamiątki takie jak: zdjęcia i dokumenty związane z działalnością EKD/WKD, bilety, akcesoria pojazdów szynowych, przedmioty wyposażenia technicznego, modele taboru czy makiety stacji i budynków.

Osoby z Piaseczna i okolic zainteresowane wycieczką rowerową, spotykają się w najbliższą niedzielę 16 września 2007, o godzinie 08:20. Miejsce spotkania: przed dworcem PKP w Piasecznie, przy ulicy Dworcowej (od strony pętli 709). Wyjazd pociągiem do Warszawy o godzinie 8:45. Mile widziane są również osoby z Warszawy, które mogą dołączyć do wycieczki Klubu Pędziwiatr, o godzinie 9:35 na północnym peronie dworca Warszawa Śródmieście. Wyjazd pociągiem do Grodziska Mazowieckiego o godzinie 9:45. Powrót do Piaseczna będzie w godzinach popołudniowych. Zapraszamy na wycieczkę Klubu Turystyki Rowerowej Pędziwiatr! ¬ródło informacji: piaseczno.masa.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje10 września 2007, 00:00,

Otwarte Mistrzostwa w Szachach - Chylice 2007

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego piaseczno.pl zaprasza na Otwarte Mistrzostwa Parafii Pod Wezwaniem Św. Urszuli Ledóchowskiej w Szachach. Mistrzostwa w Szachach rozegrane zostaną w dniach 6-7 października 2007 roku, w Zespole Szkół w Chylicach, przy ulicy Dworskiej 2. Rozgrywki odbędą się zgodnie z przepisami kodeksu szachowego. W Otwartych Mistrzostwach w Szachach przewidziane zostały cenne nagrody na łączną kwotę 2900 zł.

Zgłoszenia do turnieju z podaniem imienia, nazwiska, daty urodzenia, rankingu są przyjmowane do dnia 4 października 2007 r. pod nr 022 756 41 25 (sekretariat szkoły godz. 9-13), 0-22 754 09 75 Dariusz Różycki (zgłasza się lecznica dla zwierząt) e-mail: drdr@autograf.pl lub przez stronę www.szachylice.mzszach.net. Wpisowe: dla dorosłych 25 zł, dla dzieci, młodzieży i seniorów (od 65 roku życia) 15 zł. Wpisowe dla zgłaszających udział dopiero w dniu zawodów jest o 10 zł wyższe. Zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa w Szachach do Chylic.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Chylice