Informacje9 maja 2007, 00:00,

Klub Pędziwiatr organizuje wycieczkę na południe Mazowsza


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem celem wycieczki jest południe Mazowsza. Planowana trasa wycieczki rowerowej to: Radom, Pionki, Kozienice, Maciejowice do Sobolewa. Przewidywany dystans wycieczki rowerowej: około 70 km.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Podczas wycieczki planowane jest: zwiedzanie skansenu leśnej kolei wąskotorowej w Pionkach, odcinek trasy przez Puszczę Kozienicką, zwiedzanie zespołu parkowo-pałacowego w Kozienicach, przeprawa przez Wisłę promem(koszt około 2 PLN), Maciejowie - miejsce bitwy pod Maciejowicami podczas powstania Kościuszkowskiego. Dojazd i powrót pociągami Kolei Mazowieckich. Powrót pociągiem z Sobolewa przez Warszawę.

Osoby z Piaseczna i okolic zainteresowane wycieczką rowerową na trasie: Radom, Pionki, Kozienice, Maciejowice do Sobolewa, spotykają się w najbliższą niedzielę 13 maja 2007, o godzinie 08:00. Miejsce spotkania: przed dworcem kolejowym przy ulicy Dworcowej w Piasecznie. Wyjazd pociągiem o godzinie 8:29. Natomiast dla chętnych osób z Warszawy: wyjazd pociągiem w kierunku Radomia z dworca Śródmieście o godzinie 7:55 Zapraszamy!

źródło informacji: piaseczno.masa.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje9 maja 2007, 00:00,

Maraton rowerowy Mazovia MTB Marathon w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Powiat piaseczyński wraz z Gminą Piaseczno zaprasza wszystkich amatorów jazdy rowerem na imprezę z cyklu Mazovia MTB Marathon. Zawody odbędą się w sobotę 26 maja 2007 roku, od godziny 11:00. W ramach piaseczyńskiej edycji Mazovii przeprowadzone zostaną Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Województwa Mazowieckiego w Maratonie MTB na dystansie Mega. Start i meta usytuowane będą na stadionie KS Piaseczno przy ulicy 1 Maja (zobacz na mapie: link). Oficjalna strona Mazovia MTB Marathon: www.mazoviamtb.pl

Coś dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego:mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego na dystansie hobby mają zapewniony start bez opłaty, natomiast na dystansach mega i giga, gdzie dokonywany jest elektroniczny pomiar czasu, odpłatność dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego wynosi 20 zł. Opłaty należy dokonać na konto organizatora lub w biurze zawodów, które będzie czynne 25 maja 2007 roku, w godzinach od 16:00 do 20:00 i 26 maja 2007 roku w godzinach od 7:00 do 10:00. W biurze zawodów należy także potwierdzić swoje uczestnictwo (stwierdzenie zameldowania na terenie powiatu na podstawie dokumentu ze zdjęciem), odebrać numer startowy (dotyczy tych, którzy nie mają jeszcze numeru z dotychczasowych edycji cyklu 2007) oraz odebrać chipa do pomiaru czasu (dotyczy tych, którzy nie startowali w dotychczasowych edycjach Mazovia MTB Marathon 2007 i nie posiadają jeszcze swojego chipa).

Maraton rowerowy Mazovia MTB Marathon w Piasecznie

Według informacji napisanych na stronie www.mazoviamtb.pl, w ramach maratonu w Piasecznie zostaną przeprowadzone Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Województwa Mazowieckiego w Maratonie MTB na dystansie Mega. W mistrzostwach mogą startować: studentki, studenci oraz pracownicy uczelni warszawskich i województwa mazowieckiego. Przed maratonem zgłaszamy w biurze zawodów uczestnictwo, w odpowiedniej kategorii z podaniem nazwy reprezentowanej uczelni. Bliższe informacje i regulamin mistrzostw na www.azs.waw.pl.

Program zawodów Mazovia MTB Marathon (26 maja):
7:00 - 10:00 - zapisy w Biurze Zawodów,
10:30 - ustawianie zawodników w sektorach startowych,
11:00 - start maratonu, dystanse Mega i Giga,
11:10 - start maratonu, dystans Hobby,
11:30 - 15:00 - imprezy towarzyszące dla kibiców, wyścigi dla dzieci,
16:00 - rozpoczęcie uroczystej dekoracji,
18:00 - imprezy towarzyszące dla wszystkich uczestników Mazovia MTB Marathon.

Mazovia MTB Maraton to cykl terenowych wyścigów rowerowych rozgrywanych na obszarze całego Mazowsza. Na starcie stanąć może każdy, kto ma sprawny rower oraz chęć zmierzenia się z dystansem liczącym 48 lub 93 km. W ubiegłym roku w wyścigu udział wzięło przeszło 700 zawodników, z których najmłodszy miał 16 lat, a najstarszy liczył 66 lat. Dla mniej wprawnych rowerzystów przewidziano także dystans hobby rozgrywany na trasie o długości 15 km.

Start i meta usytuowane będą na stadionie KS Piaseczno przy ulicy 1 Maja. Trasa maratonu poprowadzona zostanie drogami i duktami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, w granicach gmin Piaseczno, Prażmów i Góra Kalwaria. Trasa będzie czytelnie oznakowana oraz zabezpieczona. Nad bezpieczeństwem startujących czuwać będzie policja, straż miejska, posterunki ochotniczych straży pożarnych i harcerzy oraz grupa ratownictwa medycznego. Warunkiem udziału w imprezie, podyktowanym bezpieczeństwem uczestników, jest używanie twardych kasków. Mapa trasy maratonu rowerowego Mazovia MTB Marathon w Piasecznie: mapa.jpg

Impreza odbywa się dzięki wsparciu Powiatu Piaseczyńskiego oraz Gminy Piaseczno. Organizatorem maratonu jest Cezary Zamana, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy, triumfator Tour de Pologne z 2003 roku.

źródło informacji: www.mazoviamtb.pl oraz www.piaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie