Informacje29 czerwca 2017, 16:30,

Klub Filmowy Kino Współczesne Janczewice


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


29 czerwca 2017 roku o godz. 18.30 odbędzie się Spotkanie Klubu Filmowego: Kino współczesne cz. 2. - Tarantino, von Trier, bracia Coen. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Janczewicach, ul. Jedności 99 a. Wstęp wolny! Zapraszay do Klubu Filmowego.

KLUB FILMOWY KINO WSPÓŁCZESNE JANCZEWICE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 czerwca 2017, 16:00,

Stryjeńska Diabli nadali - Angeliki Kuźniak - Dyskusyjny Klub Książki Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

29 czerwca 2017 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstancinie. Podczas najbliższego spotkania porozmawiamy o książce Angeliki Kuźniak: Stryjeńska Diabli nadali. Miejsce: KDK ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna.

STRYJEŃSKA DIABLI NADALI - ANGELIKI KUŹNIAK - DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI KONSTANCIN-JEZIORNA

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania w ramach DKK to okazja do poznania nowych ludzi, a przede wszystkim nowych autorów i książek. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w czwartki. Wstęp wolny! Zapraszamy do DKK.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Zofia Stryjeńska była malarką na śmierć i życie, budziła podziw i zawiść, zaznała wielkiej sławy i nędzy. A w tle jej życia krótka, chwiejna niepodległość, elity kulturalne międzywojennej Polski – Iwaszkiewicz, Lechoń, Tuwim, Pawlikowska-Jasnorzewska, Boy, Witkacy, a zaraz potem Hitler i Stalin. O czym rozmawiała cyganeria warszawska, krakowska, zakopiańska, paryska? Co ich łączyło z Zofią Stryjeńską? Z kim się artystka przyjaźniła? Czego się bała? Jak wyglądał jej związek z wybitnym architektem Karolem Stryjeńskim? Gdzie piła wódkę i jakie wznosiła toasty? O czym milczała? Jak na jej decyzje wpływało macierzyństwo? To tylko kilka z setek wnikliwych pytań, które zadaje Angelika Kuźniak, pozwalając nam w Zofii Stryjeńskiej zobaczyć człowieka z krwi i kości, a w jej rozterkach ponadczasowe dylematy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie