Informacje12 marca 2007, 00:00,

Klub Dziecka zaprasza na Podróż do Bajkolandii

Klub Dziecka w Piasecznie zaprasza na Podróż do Bajkolandii, która odbędzie się w najbliższą niedzielę: 18 marca 2007 roku w godzinach: 11:00 - 13:00. Podczas podróży do Bajkolandii dzieci zostaną zabrane w niezwykłą podróż w zaczarowany świat bajek. W ten niedzielny poranek przeżyją niezwykłą przygodę w krainie fantazji. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby znaleźć się na tropie białego królika, sprawdzić, co było w koszyku Czerwonego Kapturka, znaleźć runo...

Klub Dziecka w Piasecznie

Klub Dziecka w Piasecznie przyjmuje zapisy na Podróż do Bajkolandii do soboty 17-go marca. Bilet wstępu na Poranek wynosi 30 zł, za dwie godziny zabawy (11:00-13:00). Pobierana jest zaliczka w wysokości 10 zł. Klubu Dziecka: bawi, uczy i rozwija. Serdecznie zapraszamy na naukę i wspaniałą zabawę!

Klubu Dziecka w Piasecznie
ul. Orężna 52,
tel/fax 022 750 64 84,
e-mail: klubdziecka@klubdziecka.pl,
strona: www.klubdziecka.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje12 marca 2007, 00:00,

Wystawa konstancińskiego artysty Mieczysława Wosia

Konstanciński Dom Kultury (KDK) w niedzielę otworzył ciekawą wystawę konstancińskiego artysty Mieczysława Wosia. Po raz pierwszy światło dzienne ujrzały prace, które w formie swojej były notatkami i szkicami. Wydobyte, oprawione, nabrały innych nowych walorów. Owszem, nadal składają się na "Szkice z podróży", jak zatytułowana jest wystawa, przypominają odwiedzane wcześniej przez autora miejsca.

Obrazy są mocno przetworzone za pomocą typowej dla autora rozedrganej, dynamicznej kreski i plamy. Tworzy zaskakujący świat splątanych linii, niby-przypadkowych, lekkich rozlewisk barwnych sugerujących pejzaże, formy układające się na kształt, fal, gór, nieokreślonej zabudowy architektonicznej. Nie widać człowieka w malarstwie Wosia. Przewrotnie Mieczysław Woś, jest zapamiętany przez wielu w środowisku jako wyjątkowy człowiek pedagog, szczególnie przez uczniów, których los zetknął z nietypowym nauczycielem. Jak napisała ciepło o Autorze J. żurowska: "Świat odzyskał barwy, zaczął ukazywać niedostrzegane wcześniej kształty", a rolą tego właśnie nauczyciela było pokazywać, jak wrażenia przekształcać w obraz.

Mieczysław Woś studiował architekturę wnętrz na wrocławskiej ASP. Duży wpływ na wybór drogi artystycznej mieli na niego Maria i Stanisław Dawscy, Tadeusz Broniewski, Eugeniusz Geppert, Władysław Wincze, Stanisław Pękalski i inni wykładowcy uczelni. Ulubioną obecnie techniką autora jest akwarela i rysunek.

Zapraszamy do oglądania "wrażeń zamkniętych w obrazach Mieczysława Wosia" w Konstancińskim Domu Kultury (KDK) przy ulicy Jaworskiego 18, do dnia 20 marca 2007. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 10:00 - 20:00. Wstęp wolny.

źródło: www.kdk-info.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński