Informacje30 września 2016, 18:00,

Klub Dyskusyjny Miłośników Historii w Magdalence

Zapraszamy wszystkich pasjonatów historii do dołączenia do gminnego Klubu Dyskusyjnego Miłośników Historii w CIS w Magdalence. Podczas spotkań odbywać się będą interesujące wykłady, ciekawe prelekcje zilustrowane prezentacjami multimedialnymi, żywe dyskusje i wyjazdy na wycieczki o charakterze historycznym. Zapraszamy młodzież, dorosłych oraz seniorów. Miejsce spotkań: filia GOK Lesznowola - w Magdalence (CIS) przy ul. Lipowej 28 w każdy piątek o godz. 18.00.

KLUB DYSKUSYJNY MIŁOŚNIKÓW HISTORII W MAGDALENCE

Opiekunem Klubu Dyskusyjnego Miłośników Historii jest pan dr Marek Gieleciński - historyk. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie w dniu 30 września 2016 r. o godz. 18.00. Uczestnictwo jest nieodpłatne. Program spotkań już wkrótce.

Informacje2 października 2016, 12:00,

Piknik Historyczny Lesznowola 2016

2 października 2016 roku o godz. 12.00 odbędzie się Piknik Historyczny w Lesznowoli z rekonstrukcjami walk. Miejsce: teren zielony wzdłuż ulicy Słonecznej w Lesznowoli - wjazd od ul. Końcowej.

PIKNIK HISTORYCZNY LESZNOWOLA 2016

Rekonstrukcja walk z okresu I wojny światowej i rekonstrukcja potyczek partyzanckich z okresu II wojny światowej a także koncert zespołu Lustro - to główne atrakcje pikniku pt. "Wielka Wojna pod Lesznowolą", na który zapraszamy w pierwszą niedzielę października - 2.10.2016 r. - do Lesznowoli.

PIKNIK HISTORYCZNY LESZNOWOLA 2016

Na Piknik Historyczny zapraszają organizatorzy: Wójt i Samorząd wraz z instytucjami gminnymi. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Wicemarszałka Senatu RP Adama Bielana oraz patronatem medialnym TVP Historia. Impreza została zainicjowana przez p. Stanisława Kiljańczyka w ubiegłym roku.