Informacje14 sierpnia 2008, 00:00,

Klasyka Przebojów Światowych - Koncert Letni Konstancin

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na kolejny koncert z serii KONCERTY LETNIE W KONSTANCINIE. W najbliższą niedzielę 17 sierpnia 2008 roku o godzinie 16:00, odbędzie się koncert KONSTANCIńSKIEJ ORKIESTRY ESTRADOWEJ RONDO, podczas którego będzie możliwość zapoznania się z Klasyką Przebojów Światowych. Zaprezentowane zostaną utwory: Glenna Millera, Luisa Armstronga, Hansa Schwarza, Johna Lennona i innych. Zapraszamy na koncert Orkiestry Rondo w Konstancinie.

Konstancińska Orkiestra Estradowa RONDO powstała w 2003 roku przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie. Założeniem było powstanie uniwersalnej orkiestry, grającej zarówno program marszowy, jak i światowe przeboje estradowe w aranżach na big band. Ponadto orkiestra gra muzykę dixilandową w klasycznym składzie instrumentalnym, to jest: trąbka, klarnet puzon, tuba i keyboard jako sekcja. Członkowie orkiestry to instrumentaliści z dużym doświadczeniem muzycznym, grający w różnych zespołach estradowych i reprezentacyjnych, występujący w wielu krajach Europy.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje8 sierpnia 2008, 00:00,

Program Razem Bezpieczniej w Powiecie Piaseczyńskim

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego poinformowało na swojej stronie www.piaseczno.pl, że Rada Powiatu uchwaliła powiatowy program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego Powiatu Piaseczyńskiego - RAZEM BEZPIECZNIEJ W POWIECIE PIASECZYńSKIM. Podczas sesji, która odbyła się 16 lipca Rada Powiatu uchwaliła jednogłośnie powiatowy program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego Powiatu Piaseczyńskiego - Razem Bezpieczniej w Powiecie Piaseczyńskim, który jest załącznikiem do Uchwały Nr XVII/8/08 Rady Powiatu.

Przygotowanie programu jest największym, ostatnim osiągnięciem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu - której przewodniczy Starosta Piaseczyński - Jan Dąbek. Program: Razem Bezpieczniej w Powiecie Piaseczyńskim, to kompleksowe opracowanie zawierające wyraźnie określone cele i sposoby ich realizacji. Wdrożenie programu zapewni zarówno podniesienie poziomu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, jak też faktycznie wpłynie na poprawę stanu bezpieczeństwa. Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym z dnia 5 czerwca 1998 roku (Dz. U. Nr 91 poz. 578, z późn. zm.) powiat wykonuje zadania publiczne o charakterze ponadgminnym w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Zatem, obowiązujące ustawodawstwo stwarza warunki i podstawy ku temu, by samorząd mógł angażować się w dużym stopniu w działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Należy dodać, że program: Razem Bezpieczniej w Powiecie Piaseczyńskim, ma z założenia charakter dynamiczny i będzie na bieżąco oceniany oraz aktualizowany. Jest on pierwszym kompleksowym planem działań zmierzających do stopniowej poprawy poczucia i stanu bezpieczeństwa w powiecie. Jego międzyinstytucjonalny charakter sprawia, że integruje on wszystkie instytucje odpowiedzialne za problem szeroko rozumianego bezpieczeństwa w powiecie, jednocześnie nie ingerując w ich suwerenność. Przedmiotem programu jest problematyka związana z bezpieczeństwem powiatu w szerokim jej ujęciu, a więc określenie sposobów działań w dziedzinie profilaktyki, prewencji kryminalnej oraz zwalczania negatywnych zjawisk zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców. Celem opracowania jest stworzenie efektywnych programów likwidacji lub ograniczenia negatywnych zjawisk związanych ze sferą bezpieczeństwa publicznego poprzez określenie koncepcji przeciwdziałania, określenie zakresu odpowiedzialności za ich wdrożenie, koordynowanie zbieżnych zadań poszczególnych instytucji. Ważnym - stanowiącym być może o powodzeniu przedmiotowego programu - zadaniem jest jednoznaczne określenie odpowiedzialności poszczególnych instytucji uczestniczących w programie za jego realizację. Odpowiedzialność osób reprezentujących te podmioty za wykonanie programu jest ponoszona przed Radą Powiatu, która przyjęła ten program w formie uchwały.

Zmierzając do jak najlepszego wykorzystania możliwości Powiatu Piaseczyńskiego w zakresie poprawy bezpieczeństwa, celami w zakresie poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego ustala się:
- zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród społeczności przez działania polegające na uzmysłowieniu zjawisk i przyczyn wywołujących lokalne zagrożenia, tworzenie skutecznego prawa miejscowego przeciwdziałającego patologiom społecznym oraz budowanie trwałych mechanizmów współpracy społeczności lokalnych ze służbami, inspekcjami i strażami oraz innymi instytucjami w zakresie wymiany informacji i opracowania form wspólnej działalności prewencyjnej,
- budowę skutecznego systemu przeciwdziałania zagrożeniom w zgodzie z zasadą wspólnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo a także do integracji wszystkich sił w celu wykorzystania potencjału dla rzeczywistego i odpowiedzialnego zarządzania w sytuacjach kryzysowych,
- stworzenie warunków do poprawy sprawności reagowania służb, inspekcji i straży we współpracy z innymi podmiotami, w tym organizacjami pozarządowymi,
- zapobieganie i przeciwdziałanie patologiom poprzez powszechną edukację dzieci, młodzieży i dorosłych na rzecz bezpieczeństwa.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Razem Bezpieczniej w Powiecie Piaseczyńskim, który jest dostępny w BIP Powiatu Piaseczyńskiego: bip.piaseczno.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy: