Informacje28 października 2017, 16:01,

KLAPS Przegląd Filmów Amatorskich w Górze Kalwarii 2017


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


28 października 2017 roku o godzinie 18.01 odbędzie się KLAPS - performance przygotowany przez amatorski zespół filmowy działający we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Górze Kalwarii. Miejsce: kino Uciecha w Górze Kalwarii. 16+ Wstęp wolny. To już czwarta odsłona KLAPSA w tej formie. Zapraszamy na KLAPS Przegląd Filmów Amatorskich do Góry Kalwarii.

KLAPS PRZEGLĄD FILMÓW AMATORSKICH W GÓRZE KALWARII

Początkowo był przeglądem filmów amatorskich a jego historia ma już ponad 10 lat. Od 4 lat jest organizowany przez grupę ludzi , których połączyła chęć stworzenia czegoś nowego, niestandardowego, szalonego, wyróżniającego się na tle imprez społeczno-kulturalnych w naszym mieście. Powstał KLAPS – połączenie przeglądu filmów amatorskich , artystycznych występów oraz elementów teatru…wszystko okraszone absurdalnym humorem.

Ale nie oczekujmy górnolotnych uniesień…„ KLAPS to amatorszczyzna zmieszana z głupotą” – tak żartobliwie o imprezie wypowiadają się jej autorzy . KLAPS ma swój specyficzny charakter, który odpowiada wybranym osobom, jedni dobrze się bawią inni wychodzą.

W pomoc przy organizacji imprezy angażuje się coraz więcej osób i buduje się społeczność co ma ogromną wartość w kontekście animacji społeczno-kulturalnej w naszym mieście. Zapraszamy na performance, przekonasz się osobiście czy warto będzie brać udział w kolejnych jego odsłonach.

W tym roku kino Uciecha zmieni się w szpital psychiatryczny prowadzony przez szalonego dr. Helmuta, który podzieli się z wami swoimi dziwnymi eksperymentami, nie zabraknie też postaci z poprzednich edycji. Dodatkowo zagra zespół mindsedge oraz zatańczy grupa Boombox Brothers.

Przeczytaj też: Czy ośrodek dla cudzoziemców w Lininie wpływa na bezpieczeństwo?

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje30 października 2017, 10:00,

Przeżyj na drodze - policyjne działania na terenie powiatu piaseczyńskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Do 30 listopada 2017 roku, potrwają policyjne działania pod nazwą „Przeżyj na drodze” prowadzone na terenie powiatu piaseczyńskiego. Ich celem jest przeciwdziałanie wypadkom drogowym ze skutkiem śmiertelnym.

PRZEŻYJ NA DRODZE - POLICYJNE DZIAŁANIA NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Od początku lipca na drogach powiatu piaseczyńskiego nastąpił wzrost wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Od 1 lipca do 16 października na naszych drogach doszło do 24 wypadków, a śmierć poniosło w nich aż 6 osób. 25 osób zostało rannych. Jednym z takich wydarzeń były wrześniowy wypadek w Tarczynie, gdzie śmierć ponieśli dwaj bardzo młodzi mężczyźni, a także wypadek w miejscowości Brześce, gdzie kierujący motocyklem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych i utracił panowanie nad jednośladem. Tu również śmierć poniósł zarówno kierujący jak i jego pasażer.

Dlatego podjęte przez policjantów z wydziału ruchu drogowego działania mają zapobiec i przeciwdziałać wypadkom drogowym. Jednym z elementów prowadzonej akcji jest represyjne stosowanie prawa wobec kierowców i rowerzystów popełniających wykroczenia drogowe.

Nasilone zostały już kontrole, które dotyczyć będą także pieszych ze szczególnym uwzględnieniem osób nieprzestrzegających obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, a także niestosujących się do sygnalizacji świetlnej.

Odpowiedzialnym za organizację i przebieg działań jest naczelnik wydziału ruchu drogowego w Piasecznie Pan komisarz Jacek Anczarski.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie