Informacje20 sierpnia 2009, 00:00,

KISIEL DLA PIASECZNA konkurs o nagrodę Kisielewskiego

Kapituła nagrody im. Stefana Kisielewskiego zawiadamia o otwarciu konkursu pod nazwą KISIEL DLA PIASECZNA w roku 2009. Do konkursu mogą być zgłaszane osoby pełnoletnie zamieszkałe i działające na terenie gminy Piaseczno. Kandydaci zgłaszani do konkursu muszą być indywidualnościami w dowolnej dziadzinie, nonkonformistami i pasjonatami, RAJSKIMI PTAKAMI jak ich nazywał Stefan Kisielewski – prowokatorami pozytywnie zmieniającymi rzeczywistość, wywołującymi polemiki i dyskusje, podejmującymi problematykę ważna kulturowo, społecznie i politycznie. Przy ocenie nadsyłanych na konkurs kandydatur kapituła kierować się będzie tymi właśnie kryteriami.

Spośród kandydatów do nagrody KISIEL DLA PIASECZNA - Kapituła nagradza jednego. Laureat otrzymuje nagrodę w wysokości co najmniej 2 tys. zł brutto oraz dyplom. Decyzja Kapituły zapada większością co najmniej trzech czwartych głosów. Kapituła ogłasza swoją decyzję o przyznaniu nagrody Kisiel dla Piaseczna niezwłocznie po jej podjęciu. Laureat zostanie zawiadomiony o przyznaniu nagrody osobnym pismem zapraszającym jednocześnie na uroczystość jej wręczenia i informującym o dodatkowych przygotowaniach. Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje społeczne i instytucje.

Zgłoszenia do konkursu wraz z uzasadnieniem powinny być nadsyłane nie później niż do 20 września 2009 r. na jeden z podanych adresów:
1) Co i jak: e-mail: coijak@onet.eu
2) Kurier Południowy, ul. Ludowa 2, 05-500 Piaseczno tel/fax 022 7569739, e-mail: redakcja@kurierpoludniowy.pl
3) Nad Wisłą, ul. Pijarska 34 pawilon 5, 05-530 Góra Kalwaria, e-mail: nadwisla@pnet.pl
4) Zbigniew Mucha, ul. żeromskiego 29, 05-500 Piaseczno, tel. 022 7562032 e-mail: jamucha@o2.pl

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż do 21 września 2009 r. Wręczenie nagrody laureatowi nastąpi w Piasecznie na skwerze Kisiela 3 października 2009 r. o godzinie 12:00. Zachęcamy mieszkańców gminy Piaseczno, do zgłaszania kandydatów do tytułu KISIEL DLA PIASECZNA 2009.
autor/źródło: Zbigniew Mucha - przewodniczący Kapituły Nagrody im. Kisielewskiego

Informacje20 sierpnia 2009, 00:00,

Piaseczno Powiatowe Lato Muzyczne zagra zespół STILO

Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego Barbara Rudzińska Mękał i Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek serdecznie zapraszają na POWIATOWE LATO MUZYCZNE, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 sierpnia 2009 roku, o godzinie 17:00 w Parku Miejskim przy Chyliczkowskiej w Piasecznie. Podczas niedzielnego koncertu wystąpi zespół STILO. Wstęp jest wolny. Powiatowe Lato Muzyczne organizowane jest w ramach projektu: Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009. Zapraszamy.

zespół STILO

Zespół STILO powstał jesienią 1997 r. w Warszawie. Od początku grał głównie instrumentalną muzykę będącą wypadkową rocka, jazzu i etno. Zadebiutował na scenie w 2000 r. Wiosną 2002 r. zdobył I nagrodę na prestiżowym festiwalu etno Nowa Tradycja, organizowanym w Warszawie przez Polskie Radio. Dwa lata później album „Idą czasy” został wyróżniony II nagrodą w plebiscycie dziennikarskim na Folkowy Fonogram Roku. W 2005 r. powstał film dokumentalny o zespole zrealizowany dla TV Polonia (reż. Krzysztof Kubiak). Grupa ma na koncie cztery albumy, koncerty w Czechach i na Węgrzech oraz współpracę z muzykami z Turcji, Ukrainy, Iranu i Portugalii.

Obecnie Stilo przygotowuje materiał na swoją piątą płytę. W Piasecznie grupa wystąpi w składzie: Zuza Kuczbajska - skrzypce; Janusz żukowski - saksofon, klarnet, flet; Wojtek Stasiak - gitara; Tomasz żur - gitara basowa. Zapraszam na stronę internetową zespołu Stilo: www.stilo.terramail.pl oraz myspace.com/stilospace
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno