Informacje10 listopada 2016, 19:00,

Kirgistan konno i pieszo przez Niebiańskie Góry - Klub Podróżnika

10 listopada 2016 roku o godz. 19.00 zapraszamy w podróż do Kirgistanu (konno i pieszo przez Niebiańskie Góry), w ramach spotkania Klubu Podróżnika w Konstancinie.

KIRGISTAN KONNO I PIESZO PRZEZ NIEBIAŃSKIE GÓRY - KLUB PODRÓŻNIKA

Kirgistan - ten środkowoazjatycki górzysty kraj nie bez powodu staje się coraz popularniejszym kierunkiem podróżniczym. Odnajdziemy w nim zabytki Jedwabnego Szlaku, dziką przyrodę, gościnnych ludzi oraz wspaniałą kuchnię. Ruszymy pieszo, a potem konno w Niebiańskie Góry, czyli Tien-szan. Z czterotysięcznych szczytów będziemy podziwiać obłędne górskie krajobrazy. Dotrzemy nad malownicze jeziora, w tym drugie największe górskie jezioro świata. Wsiądziemy też na konie i pogalopujemy przez stepy, odwiedzając kirgiskich pasterzy w ich jurtach.

Jakub Czajkowski - www.jakubczajkowski.com Geograf z wykształcenia, podróżnik z zawodu. Organizuje i pilotuje wyprawy przygodowe, trekkingowe, konne i rowerowe w różne miejsca na ziemi. Kilkakrotnie podróżował konno po Mongolii i wędrował po górskich pustkowiach Azji Środkowej, w Pamirze i Tien-szanie. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin i syberyjską tajgę. Wielokrotnie organizował też trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat. Pasjonuje się fotografią, dziką przyrodą i aktywnym wypoczynkiem, najlepiej na dystansie 100 km, z mapą i kompasem w dłoni.

Informacje9 listopada 2016, 01:00,

Bezpłatne warsztaty z projektowania 3D w Centrum Edukacji Ekologicznej Ecolandia w Piasecznie

Fundacja Eco Choice & Rob Roy zapraszają dzieci w wieku 10+ i młodzież na cykl warsztatów projektowania 3D w programie 123 Design. Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać komputer przenośny. - Zaprojektowane przedmioty można będzie wydrukować na drukarce 3D, która będzie towarzyszyć nam na zajęciach - zachęca Paweł Chrzanowski z Fundacji Eco Choice. Warsztaty odbywać się będą w Centrum Edukacji Ekologicznej Ecolandia, znajdującej przy Placu Piłsudskiego 4 w Piasecznie.

BEZPŁATNE WARSZTATY Z PROJEKTOWANIA 3D W CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ ECOLANDIA W PIASECZNIE

Pierwsze warsztaty odbędą się już w najbliższy wtorek 8 listopada 2016 r. o godzinie 17:00. Zapisy: tel 514 168 727, mailem fundacja@ecochoice.pl lub na miejscu w dniu rozpoczęcia warsztatów. W miarę wolnych miejsc do warsztatów można dołączyć w każdej chwili. Warsztaty są całkowicie bezpłatne dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Ilość miejsc jest ograniczona!