Informacje8 września 2014, 11:00,

Kino za rogiem w Tarczynie

8 września 2014 roku o godz. 11.00 odbędzie się oficjalne otwarcie KINA ZA ROGIEM. Na ten dzień organizatorzy przygotowali 4 seanse filmowe (bezpłatne) dla dzieci, młodzieży i dorosłych tj.: „Hip-Hip i Hurra” – film dla dzieci, „Jesteś Bogiem” – film dla młodzieży, "Piąta pora roku" - film dla osób dorosłych, oraz „Pod Mocnym Aniołem” – film dla osób dorosłych. W tym dniu projekcje przeznaczone są dla osób zaproszonych. Powtórzenie seansów nastąpi w dniu 13 września 2014 roku. Osoby zainteresowane obejrzeniem filmów w tym dniu prosimy o odbiór wejściówek w siedzibie GOK. Informujemy, że ilość wejściówek jest ograniczona.

Kino za rogiem w Tarczynie

Informacje9 września 2014, 17:00,

Przyjdź na warsztaty i wyraź swoją opinię nad strategią rozwoju kultury

Gmina Konstancin-Jeziorna pracuje nad strategią rozwoju kultury. Mieszkańcy swoje opinie i pomysły będą mogli wyrazić na spotkaniach warsztatowych, które odbędą się 9 września i 2 października. Zapraszamy w godz. 17.00-20.00 do Willi Hugonówka. Projekt „Od diagnozy do strategii - model planowania rozwoju usług publicznych” realizowany jest przez Centrum Komunikacji Społecznej w dzielnicach Warszawy i siedmiu gminach ościennych, w tym w Konstancinie-Jeziornie. Ważnym elementem projektu jest wzmocnienie udziału mieszkańców w diagnozowaniu jakości i dostępności usług publicznych oraz określenia standardów i planowania rozwoju tych usług.

Przyjdź na warsztaty i wyraź swoją opinię nad strategią rozwoju kultury

W trakcie realizowanych pod koniec 2013 roku pierwszych etapów projektu, dla Konstancina-Jeziorny, spośród wszystkich usług publicznych do dalszych prac została wskazana kultura. Podczas wakacji w sześciu dzielnicach Warszawy odbyły się warsztaty z udziałem mieszkańców. Obecnie przyszła kolej na gminy ościenne. Na wtorek (9 września) zaplanowano pierwszy z dwóch warsztatów w Konstancinie-Jeziornie. Kolejne odbędą się 2 października. Dyskusję będzie moderować wyspecjalizowana firma. Zapraszamy w godz. 17.00-20.00 do Willi Hugonówka przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie-Jeziornie.

Jeśli chcesz porozmawiać z urzędnikami i sąsiadami o ofercie kulturalnej gminy i mieć wpływ na przyszłe plany – zapraszamy na warsztaty! Będziemy pracować nad wizją i celami strategicznymi dla rozwoju kultury. Zaplanujmy zmiany tak, aby nowa oferta jak najlepiej odpowiadała faktycznym potrzebom. Dla pierwszych pięciu osób, które przyjdą na warsztaty przewidzieliśmy bezpłatne, podwójne zaproszenia na spektakl Teatru Otwartego, którego premiera przewidziana jest w październiku.

Poniżej do pobrania pomocne materiały:
- Analiza danych zastanych dotycząca wybranych usług publicznych w gminie Konstancin-Jeziorna (315KB)
- Skrót założeń strategii rozwoju usług kulturalnych w gminie Konstancin-Jeziorna (858KB)

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie