Informacje30 września 2018, 12:00,

Kino Nieme - Bajkowa Niedziela

30 września 2018 roku o godz. 14.00 i 16.00 zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Centrum Kultury, podczas której będzie można obejrzeć spektakl pt. “Kino Nieme”. Miejsce: Dom Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 zł są dostępne w kasie Centrum Kultury oraz na stronie internetowej: www.biletyna.pl

KINO NIEME - BAJKOWA NIEDZIELA

Księżniczka Muzalinda znajduje w swoim królestwie laseczkę i melonik i czym prędzej wyrusza na poszukiwania aby rozwiązać zagadkę tajemniczego znaleziska. Spotyka niezwykłą wróżkę o imieniu Epoka, która obdarowuje ją magicznymi złotymi pantofelkami, dzięki którym można podróżować w czasie. Muzalinda razem z dziećmi wyruszy w niezwykłą podróż w lata dwudzieste, XX wieku – do czasów kina niemego. Dzięki tej niezwykłej wyprawie widzowie poznają Charliego Chaplina – jego charakterystyczny wąsik i chód, jego sztuczki i żarty oraz akrobatyczne wyczyny. Zdobędą również wiedzę kto to jest taper, dlaczego gest, ruch i sztuka pantomimy są takie ważne oraz co to są tajemnicze plansze z napisami, które pojawiają się w kinie niemym. Scenariusz i reżyseria: Ewa Szawłowska. Opracowanie muzyczne: Monika Polaczek-Przestrzelska. Występują: Księżniczka Muzalinda: Ewa Szawłowska, Charlie Chaplin /aktor sztuki cyrkowej/: Piotr Tomczak, Fortepian: Monika Polaczek-Przestrzelska.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje1 października 2018, 10:00,

Podsumowanie głosowania na logo Piaseczna

Zakończyło się głosowanie na logo dla gminy Piaseczno. W konkursie wygrało logo nr 1, które zdobyło łącznie 155 głosów (66 w głosowaniu internetowym oraz 89 na papierowych formularzach). Łącznie oddano 291 głosów.

PODSUMOWANIE GŁOSOWANIA NA LOGO PIASECZNA

Konkurs na opracowanie projektu graficznego logo gminy Piaseczno został ogłoszony 12 czerwca 2018 roku. Do konkursu zakwalifikowało się 347 projektów z całej Polski. Następnie powołana przez Burmistrza komisja konkursowa wybrała 3 propozycje, które zostały poddane pod głosowanie mieszkańców gminy. Głosowanie trwało od 27 sierpnia do 21 września i było możliwe przez internet dla osób posiadających Piaseczyńską Kartę Mieszkańca oraz poprzez formularz papierowy – osobiście w Referacie ds. Obsługi Karty Mieszkańca.

Zgodnie z zapisami regulaminu konkursowego UMiG Piaseczno skontaktuje się z autorem zwycięskiej pracy, aby podpisać umowę na realizację księgi identyfikacji wizualnej Gminy Piaseczno, w oparciu o zwycięski projekt logo.

Prezentacja wybranej pracy, z krótkim opisem, wariantami kolorystycznymi oraz przykładowym wykorzystaniem: LOGO 1 (.pdf).

źródło: UMiG Piaseczno

PODSUMOWANIE GŁOSOWANIA NA LOGO PIASECZNA