Informacje18 kwietnia 2012, 00:00,

KIM JESTEM? - wystawa portretów M. Sobieraj

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola oraz Galeria Pasaż serdecznie zapraszają na wystawę portretów: KIM JESTEM? autorstwa Małgorzaty Sobieraj. Wernisaż wystawy odbędzie się 20 kwietnia 2012 roku o godz. 18.00. Miejsce: Galeria PASAż, świetlica GOK przy ul. Topolowej 2 w Mysiadle. Odbędzie się również koncert wernisażowy w wykonaniu Tomasza Winiarskiego. Wstęp wolny. Wystawa trwać będzie przez miesiąc od daty wernisażu. Zapraszam!

KIM JESTEM? WYSTAWA PORTRETÓW MA£GORZATY SOBIERAJ

Małgorzata Sobieraj o sobie: Rysowanie i malowanie było zawsze moją wielką pasją. Dzięki portretom odkrywam tajemnicę o drugim człowieku. Malowanie portretów jest dla mnie pasjonującym poszukiwaniem prawdy o ludziach. Widzę w nich urodę i niezwykłość. Malowanie to moja wielka przygoda życia. Umożliwia mi realizację marzeń i oderwanie się od codzienności. Pozwala mi zaprzyjaźnić się z ludźmi i ze sobą. Rysuję i maluję, stosując różne techniki. Robię kolaże i obrazy patchworkowe. Szyję makaty. Ukończyłam polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, ale zawód i pasja świetnie się uzupełniają.

KIM JESTEM? WYSTAWA PORTRETÓW MA£GORZATY SOBIERAJ

Wzięłam udział w następujących wystawach: Wystawa powarsztatowa "Secesja w rysunku" - Oranżeria Muzeum Pałacu w Wilanowie - grudzień 2011, Wystawa poplenerowa w Holendrach - sierpień 2011, "Najmniejsza Galeria Świata" - wystawa indywidualna w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Warszawie- maj 2011, "Kreska i plama" - wystawa zbiorowa w Natolińskim Ośrodku Kultury w Warszawie - kwiecień 2011, "Twarze" - indywidualna wystawa w Zespole Szkół nr I w Wieluniu - listopad 2010, "Kobiety malują kobiety" - ("Wędrujący salon artystyczny Elżbiety Pasteckiej") w £ochowie - marzec 2010, "Uczniowie Izabelli Bigelmajer" - w Galerii Kadr w Warszawie - marzec 2010. Zapraszam do obejrzenia mojej strony internetowej pod adresem: www.msobieraj.netgaleria.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje14 kwietnia 2012, 00:00,

Turniej Piłki Nożnej Samorządowców Mazowsza

15 kwietnia 2012 roku o godzinie 10.00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się I Turniej Piłki Nożnej Samorządowców województwa mazowieckiego. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierz Jańczuk. Jedyne na Mazowszu uzdrowisko odwiedzą urzędnicy z Warszawy: z dzielnic Bemowo i Praga Południe oraz z sąsiedniej Góry Kalwarii. Swoje uczestnictwo w zawodach zapowiedział także były reprezentant Polski w piłce nożnej, poseł na Sejm Roman Kosecki.

TURNIEJ PI£KI NOżNEJ SAMORZ¡DOWCÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

Poza sportowymi emocjami spotkanie samorządowców będzie miało charakter wspólnej wymiany doświadczeń związanych ze specyfiką pracy. Rozgrywkami nawiążemy do rozpoczynającego się już za dwa miesiące EURO 2012. Urzędnicy zaangażowani w organizację najważniejszego wydarzenia sportowego ostatnich lat w Polsce, będą mieli okazje do dyskusji na temat przygotowań. Nie tylko Warszawa, ale właśnie taka gmina jak Konstancin-Jeziorna może być bowiem bazą turystyczną kibiców odwiedzających w czerwcu nasz kraj. Tutaj w niezapomnianych okolicznościach przyrody, wśród sosnowego lasu uczestnicy turnieju będą też mogli ukoić swoje, nadwyrężone przez sportowe emocje, nerwy.

Naszym celem jest, wpisanie na stałe turnieju Piłki Nożnej Samorządowców w kalendarz mazowieckich imprez sportowych. Mamy nadzieję, że zyskamy coraz większe grono przyjaciół Konstancina, którzy zareklamują walory naszego uzdrowiska w swoich środowiskach. Chcemy udowodnić, że sport jest najlepszym narzędziem promocji i przyczynia się do powstawania ponad administracyjnych relacji między przedstawicielami różnych samorządów. Zapraszamy!
autor/źródło: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie Jeziornie