Informacje3 marca 2009, 00:00,

Kiermasz Wielkanocny Wielkanocne Konkursy Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno oraz Muzeum Regionalne w Piasecznie serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Piaseczno do udziału w KONKURSACH WIELKANOCNYCH: na palmę wielkanocną, pisankę oraz trzeci na babę wielkanocną i mazurek. Dla zwycięzców przewidziano nagrody. Oceniane będą pisanki wielkanocne, wykonane własnoręcznie przez dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z gminy Piaseczno. Również starsi mieszkańcy Piaseczna mogą włączyć się do zabawy. Specjalnie dla nich przygotowano rywalizację na najpiękniejszą palmę oraz babę lub mazurek świąteczny.

Wielkanoc Kiermasz Wielkanocny Wielkanocne Konkursy

Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 5 kwietnia 2009 roku, podczas Kiermaszu Wielkanocnego na Rynku Miejskim w Piasecznie. Prace plastyczne, czyli palmy i pisanki należy dostarczyć do Muzeum Regionalnego w Piasecznie do dnia 22 marca 2009 roku. Baby i mazurki trzeba przynieść bezpośrednio na kiermasz i zgłosić je do organizatorów pomiędzy godziną 11:00 a 12:00. Szczegółowe regulaminy konkursów dostępne są w Muzeum Regionalnym w Piasecznie oraz na stronie internetowej: www.kulturalni.pl (współpracują z nami). Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami konkursów, które odbędą się w tegorocznej edycji Kiermaszu Wielkanocnego w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje3 marca 2009, 00:00,

Wystawa Moniki Bukowińskiej i Dominika Bednarskiego

Biblioteka Publiczna Filii w Zalesiu Górnym serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste otwarcie wystawy fotografii Moniki Bukowińskiej i Dominika Bednarskiego: Z DALEKA I Z BLISKA PEJZAżE FOTOGRAFICZNE. Wernisaż wystawy pejzaży fotograficznych, odbędzie się w najbliższy piątek 6 marca 2009 roku, o godzinie 18:30 w Bibliotece Publicznej Filii przy ul. Wiekowej Sosny 4 w Zalesiu Górnym. Wystawę będzie można oglądać od 6 do 28 marca 2009 roku. Zapraszamy na wystawę fotografii.

Monika Bukowińska (ur. 1972). Rodowita mieszkanka tych ziem. Wielbicielka polskiego krajobrazu, jazzu i ... kotów. Fotografuje przyrodę, architekturę drewnianą i obiekty sakralne. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Swoje prace prezentuje na wielu wystawach zbiorowych i pokonkursowych w Polsce i zagranicą. Laureatka konkursów m. in.: "Kolory Ziemi" (Fundacja Nasza Ziemia, Warszawa), "Krzyże i Kapliczki Przydrożne" (Gniezno), "Woda w obiektywie" (Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, Warszawa), "Piękno malowane naturą"(Barlinek).

Dominik Bednarski: fotografia reportażowa, dokumentalna, portretowa, krajobrazowa. Publikacje: okładka ksiązki "Konstancin. Śladami ludzi i zabytków" Tadeusz Wł. Świątek i fotografia ilustracyjna, okładka CD "Birds" Andrzej Rejman, recenzje koncertowe; "Muzyka i Technogie" lipiec 2008, recenzje internetowe.

Wystawy indywidualne obojga autorów: Kampinos - Impresje Puszczańskie marzec 2007. Skarby ukryte w cieniu ogrodów - Detal w architekturze Konstancina, Festiwal Otwarte Ogrody - Konstancin 2008. Informacje dodatkowe - dotychczasowe wystawy zbiorowe Pejzaż Polski ("A to Polska właśnie") luty / marzec 2004 Konstancin, Portrety ("Oko w oko z człowiekiem") listopad / grudzień 2004 Konstancin, Powiśle Kampinoskie październik 2005 Izabelin, Lato - listopad 2005 Konstancin, Przyroda i zabytki Puszczy Kampinoskiej 2006 Izabelin, Podróże z f.8 - listopad 2006 Konstancin, Wsi koloryt (obrzędowość, regiony) - październik 2007 Konstancin, Abstrakcje - czerwiec 2008. Reportaż - październik 2008 Konstancin. Wystawy miast bliźniaczych: Leidschendamn Holandia grudzień 2006, Konstancin czerwiec 2007, Leidschendamn luty 2008.

Wystawa fotografii "Z daleka i z bliska - pejzaże fotograficzne". żadna z dziedzin fotografii nie daje chyba tylu możliwości interpretacji, jak właśnie fotografia pejzażu i przyrody. Zmiany, którym podlega każde ujęcie wskutek mijania dni, pór roku, zmienności pogody, to decydujący czynnik w fotografii krajobrazu. Detal, fragmenty rzeczywistości, która umyka oczom przechodzących obok osób, ulotność chwil w przyrodzie, te same miejsca fotografowane o różnych porach roku. Za każdym razem zrobimy zupełnie inne zdjęcie. Lato oferuje nam pełną paletę barw, jesień jest mglista i tajemnicza, a zima surrealistyczna. Nie ma złej pogody dla fotografa pejzażu i przyrody, który każdy kaprys aury wykorzysta do swoich ujęć. Fotografia to cud pozwalający utrwalić na zdjęciach niepowtarzalne chwile z naszego życia. Jest dla nas wyrazem twórczych pomysłów i dlatego fascynuje nas dzień po dniu. Jest to również pole do daleko idącej interpretacji świata i jej przedstawiania według fotografa. Pejzaże z bliska i z daleka, wykonywane są i pokazywane jako panoramy, krajobrazy, a także przez spojrzenie z bliskiej odległości. (Informacja z Biblioteki Publicznej w Zalesiu Górnym).
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno