Informacje14 kwietnia 2019, 08:00,

Kiermasz Wielkanocny w Piasecznie

14 kwietnia 2019 roku  w godz. 10.00-15.00 odbędzie się Kiermasz Wielkanocny. Kiermasz Wielkanocny tradycyjnie zorganizowany zostanie na piaseczyńskim rynku, który zapełni się kramami handlowymi. Na stoiskach zakupić będzie można tradycyjne ozdoby świąteczne – palmy, pisanki, stroiki. Nie zabraknie wyrobów z wikliny, ręcznie wykonywanych dekoracji, różnorodnych wyrobów rękodzielniczych, a także naturalnych wyrobów spożywczych. W przedświątecznej atmosferze przy symbolicznym “stole wielkanocnym”, będzie okazja na spotkanie z Burmistrzem, świąteczne życzenia i poczęstunek dla mieszkańców. Podczas Kiermaszu ogłoszone zostaną wyniki konkursów wielkanocnych i nagrodzeni ich laureaci. Podczas wydarzenia będzie można zakupić prace konkursowe, a tym samym wspomóc działalność piaseczyńskiej Fundacji Pomóż Dorosnąć. Miejsce: Piaseczno, pl. Piłsudskiego (rynek). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Kiermasz Wielkanocny w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

W programie:
10.00 – rozpoczęcie „Kiermaszu Wielkanocnego”
10.00 – 15.00 – kramy handlowe: pisanki, palmy, ozdoby wielkanocne, rękodzieło, wyroby spożywcze, sprzedaż prac konkursowych zgłoszonych do Konkursów Wielkanocnych 2019 (dochód ze sprzedaży przekazany zostanie Fundacji „Pomóż Dorosnąć”)
11.00 – rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego – najładniejsza dekoracja wielkanocna
11.00 – 14.00 – animacje dla dzieci
12.30 – Życzenia Świąteczne i Stół Wielkanocny – poczęstunek dla mieszkańców
13.00 – rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego – palma wielkanocna
15.00 – zakończenie Kiermaszu Wielkanocnego.

Informacje8 kwietnia 2019, 06:00,

Zamknięcie ul. Czajewicza w rejonie Nadarzyńskiej

Od 8 kwietnia 2019 roku w związku z planowanymi pracami dotyczącymi wykonania przyłącza kanalizacyjnego, wodnego oraz sanitarnego, nastąpi zamknięcie wylotu ul. Czajewicza w ul. Nadarzyńską. W trackie prowadzonych prac wykonawca został zobowiązany do utrzymania połowy przejścia dla pieszych przez Czajewicza wzdłuż Nadarzyńskiej. Ruch kołowy na ul. Czajewicza, zostanie wprowadzony jako dwukierunkowy. Z parkowania zostaną wyłączone wszystkie wzdłużne miejsca parkingowe zlokalizowane na ul. Czajewicza. Od dnia 5 kwietnia 2019 r. została ustawiona stosowna informacja dla kierujących pojazdami o zakazie zatrzymywania obowiązującym od 8 kwietnia.

Zamknięcie ul. Czajewicza w rejonie Nadarzyńskiej

Przewidywany przez wykonawcę termin zakończenia prac to 11 kwietnia 2019 r. Prosimy mieszkańców o współpracę z wykonawcą w celu zminimalizowania okresu utrudnień. Przede wszystkim zwracamy uwagę na konieczność przeparkowania samochodów korzystających z miejsc parkingowych na ul. Czajewicza.

Dokument do pobrania: plan sytuacyjny (.pdf)

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno