Informacje11 grudnia 2016, 10:00,

Kiermasz Świąteczny w Piasecznie - odpalenie choinki na Rynku

11 grudnia 2016 roku wprowadzimy Państwa w świąteczny klimat podczas imprezy mikołajkowej połączonej ze wspólnym zapalaniem lampek na miejskiej choince.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W PIASECZNIE - ODPALENIE CHOINKI NA RYNKU

Podobnie jak w zeszłym roku, sezon zimowy w Piasecznie rozpoczynamy Kiermaszem Świątecznym na rynku miejskim. Kramy ze smakołykami oraz świątecznymi dekoracjami rozstawione będą w godz. 10.00–17.00. - O godzinie 13.00 pojawi się Święty Mikołaj, który będzie z nami aż do zakończenia imprezy. W tym czasie będą się też odbywać animacje świąteczne, koncerty oraz gry i warsztaty – informuje Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji, które wspólnie z Centrum Kultury i Muzeum Regionalnym przygotowuje wydarzenie.

Podczas imprezy dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem, bajkowymi postaciami czy na tle specjalnej fotościanki. Przewidziano też stanowisko pieczenia pierników z Panią Mikołajową, warsztaty pakowania świątecznych prezentów oraz grę miejską z atrakcyjnymi nagrodami. Na świątecznej scenie wystąpią lokalne zespoły i teatry, a całość poprowadzi Maciej Gąsiorek znany jako Krasnoludek Piksel z programu telewizyjnego Budzik.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W PIASECZNIE - ODPALENIE CHOINKI NA RYNKU

Przybyłym tego dnia na rynek animatorzy,będą rozdawać świąteczne gadżety i słodycze, będzie też można poczęstować się ciepłym barszczem oraz pierogami. Dodatkową atrakcją będzie Miniosada Psów Północy, w której będzie można zobaczyć, a nawet pogłaskać, czworonogi rasy malamut, wykorzystywane w psich zaprzęgach na dalekiej północy.

– Punktualnie o godzinie 16.00, przy wspólnym odliczaniu, odpalimy lampki na choince. Postaramy się, aby w tym roku towarzyszyły temu jeszcze bardziej spektakularne efekty pirotechniczne – obiecuje Łukasz Wyleziński.

Dziewięciometrowa choinka pojawia się na rynku od 2011 roku i dzielnie zastępuje w sezonie zimowym popularną fontannę, przynosząc wiele radości w okresie zimowym.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje27 listopada 2016, 15:00,

O Konstancinie czytamy - Żeromskim się zabawiamy

27 listopada 2016 roku zapraszamy rodziny do Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści do wielopokoleniowego spędzenia czasu na wspólnym czytaniu i wspólnej zabawie z dala od komputera i telewizora. Za inspirację posłużą dzieła Stefana Żeromskiego. Warsztaty, prowadzone przez Michała Malinowskiego, mają na celu pobudzić ducha kreatywności i współpracy, nauczyć myślenia podnoszącego sprawność działania indywidualnego i grupowego.Inspiracja twórczością Żeromskiego pobudzi wyobraźnię i spojrzenie na Konstancin jako miejsca gdzie rozgrywa się wiele przygód... W drugiej części spotkania stworzymy własną opowieść, a następnie zaprezentujemy ją wykorzystując własnoręcznie wykonany teatrzyk cieni. Nie zabraknie również bajkowego poczęstunku i zabawy w Krainie Bajkostworów.

O KONSTANCINIE CZYTAMY - ŻEROMSKIM SIĘ ZABAWIAMY

O Konstancinie czytamy - Żeromskim się zabawiamy
27 listopada 2016 roku, godz. 15:30 - 18:00
Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, ul. Diamentowa 8, 05-510 Czarnów gm. Konstancin-Jeziorna, wstęp wolny