Informacje12 grudnia 2012, 00:00,

Kiermasz Świąteczny w Konstancinie-Jeziornie

Zespół Szkół nr 3 w Konstancinie-Jeziornie zaprasza w 13 grudnia 2012 roku w godz. 14.30 – 19.00 na kiermasz świąteczny. Mieszkańcy będą mogli zrobić przedświąteczne zakupy i obejrzeć występy uczniów. Specjalnie na tę okazję szkoła przygotowała wiele atrakcji, które pozwolą w pełni poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W trakcie imprezy będzie można nabyć unikalne ozdoby świąteczne oraz wiele innych arcydzieł wykonanych przez uczniów z myślą o ukochanych osobach. Na odważnych czeka malowanie buzi. Będą występy artystyczne milusińskich z "zerówki", a także pokazy karate. Organizatorzy gwarantują mnóstwo serdeczności oraz wiele uśmiechu. Zapraszamy na kiermasz!

Kiermasz Świąteczny w Konstancinie-Jeziornie
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje12 grudnia 2012, 00:00,

Relacja z Mazovia Cup International Tarczyn 2012

W ubiegłą sobotę odbyła się VI edycja najbardziej prestiżowej imprezy federacji UFR - Mazovia Cup International. Zakończyła się ona wielkim sukcesem. To wynik nie tylko pracy organizatorów, ale wysiłek jej uczestników, miłośników sztuk walki. - Wszyscy, sędziowie, trenerzy, zawodnicy a nawet kibice włożyli dużo serca w to, by zawody spełniły nasze wspólne oczekiwania - Mówi Prezes UFR Piotr Bąkowski. Efekt był zadziwiający. W zawodach udział wzięło 552 zawodników a każdy z nich walczył w kilku regulaminach, co łącznie dało ponad 1500 stoczonych pojedynków.

RELACJA Z MAZOVIA CUP INTERNATIONAL W TARCZYNIE

Walczących oceniało około 100 sędziów i tyle samo wspierało ich trenerów oraz kibiców. £ącznie zgłosiło się 71 klubów z pięciu krajów: Niemiec, Czech, Mołdawii, Egiptu i oczywiście Polski. Reprezentowali oni kilka sztuk i styli walki: taekwondo, kickboxing, karate, kung fu, K1, muay thi, MMA, boks. Bardzo licznie stawili się zawodnicy stylu tang soo doo. Nie bez powodu, bo właśnie Polska Federacj Tang Soo Do wzięła na siebie rolę współorganizatora zawodów, występując gościnnie i organizując rywalizację także w swoich regulaminach. Dzięki temu zawody nabrały "tradycyjnego" kolorytu. Mogliśmy podziwiać nie tylko walczących w kimonach zawodników ale także łamiących deski i wykonujących "układy", w tym także z bronią.

RELACJA Z MAZOVIA CUP INTERNATIONAL W TARCZYNIE

Większość rywalizacji odbywała się w regulaminach federacji sztuk walki UFR (Universal Fighting Rules). Do najciekawszych należały: Point Fighting (techniczna walka do tzw pierwszego trafienia), Free Fight (walki na zasadach MMA), Musical Forms (bardzo widowiskowe układy "artystyczne" do muzyki) oraz UFR Rules (autorski regulamin federacji UFR). Ten ostatni zyskał sobie ogromną popularność gdyż jedna konkurencja łączy w sobie kilka regulaminów walki. Pierwsza runda toczona jest na zasadach bokserskich, druga z dopuszczonymi kopnięciami w głowę i tułów, trzecia odbywa się na zasadach K1, z kopnięciami low kick i uderzeniami kolanami. Taki regulamin pozwala wyłonić najbardziej wszechstronnych zawodników. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także rywalizacja dla dzieci Touch Contact, walka na piankowe, miękkie pałki. Ta zabawa z elementem rywalizacji nie niesie ze sobą ryzyka kontuzji a za to dostarcza wielkich emocji najmłodszym.

RELACJA Z MAZOVIA CUP INTERNATIONAL W TARCZYNIE
Zdjęcia można obejrzeć na fanpage: www.facebook.com/rundazero.funclub

Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom uczestników i obniżyć koszty udziału w zawodach, organizatorzy postanowili skrócić czas imprezy z trzech, do jednego dnia. Było to ogromne wyzwanie. Ale udało się! Praca sędziów trwała niemal bez przerwy na 9 stanowiskach, w tym 7 matach, miejscu do "rozbić" desek i ringu. Zawody zakończyły się o godzinie 22 i wszystkie ekipy mogły spokojnie wrócić do domów, zamiast kolejny dzień spędzać na zatłoczonej hali sportowej. Niemal wszyscy uczestnicy Mazovia Cup International zapowiedzieli swój udział w 7 edycji w 2013 roku.

Ze sportowym pozdrowieniem
autor/źródło: Runda Zero Promotion i Federacja UFR - piotr-bakowski.blogspot.com
Tematy:Tarczyn