Informacje16 grudnia 2015, 18:00,

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W DOBIESZU

16 grudnia 2015 roku zapraszamy na Kiermasz Świąteczny w Dobieszu:

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W DOBIESZU

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=11652
Informacje14 grudnia 2015, 19:41,

Trzy medale dla Bushi Team na Pucharze Europy w Karate Kyokushin

Trzy medale na Pucharze Europy w Karate Kyokushin zdobyli zawodnicy Bushi Team: Wiktoria Czechowicz i Patrycja Lewandowska (złoto), Adam Stępniak (srebro).

Trzy medale dla Bushi Team na Pucharze Europy w Karate Kyokushin

Tym razem Katowice były gospodarzem, tego prestiżowego turnieju rozegranego 5 grudnia 2015. Zgromadził on ponad 300 zawodników z takich krajów jak Polska, Węgry, Czechy, Rosja, Niemcy, Białoruś, Ukraina, Bułgaria, Turcja, Rumunia, Wielka Brytania i Holandia.

Wiktoria Czechowicz kategoria 12– 13 lat kumite (walka) dziewcząt -45kg. Wielokrotna medalistka ogólnopolskich i okręgowych turniejów. Złoty medal Pucharu Europy jest jak dotąd największym sukcesem Wiktorii. Stoczyła trzy pojedynki. Pierwszy wygrany w regulaminowym czasie przez wazari (przewagę punktową). Walka druga – pełna emocji i zwrotów akcji. Dziewczęta zaczęły mocną wymianą ciosów i kopnięć. W tej części turnieju walki odbywają się już bez hogo (pancerza osłaniającego tułów), wiec każdy nieobroniony cios i kopniecie jest bardzo odczuwalne. W trakcie wymiany ciosów i kopnięć nasza zawodniczka otrzymuje kopniecie kolanem na granicy faulu. Sygnalizuje to nieprzepisowe kopnięcie w pachwinę. Jednak sędziowie po naradzie orzekają, że nic się nie stało. Wznawiają walkę. Znowu mocna wymiana. Wiktoria mocnym ciosem w tułów przeciwniczki kończy walkę przed czasem na swoją korzyść. Finał – na początku mocna wymiana kombinacji ciosów i kopnięć z obu stron, ale Wiktoria jakby z każdą kombinacja coraz silniejsza i szybsza. W końcu przeciwniczka musiała ulec naporowi naszej reprezentantki. Wiktoria kończy walkę przed czasem kombinacją ciosów w tułów. Jest złoto!

Patrycja Lewandowska kategoria 14-15 lat kumite dziewcząt +60 kg. Do jej sukcesów zdążyliśmy już przywyknąć. W zeszłym roku Puchar Europy zakończyła na trzecim miejscu. Puchar Polski – srebro. Wiosna 2015 na Mistrzostwach Europy srebro. Tym razem nie dała żadnych szans swoim przeciwniczkom. Utytułowana młodziczka z Bushi Team z pierwszej walki nie była zadowolona. Jej wynik na swoja korzyść Patrycja rozstrzygnęła dopiero w dogrywce. Mając stres pierwszej walki za sobą w finale nie zostawiła już wątpliwości kto rządzi w tej kategorii. Choć jej przeciwniczka ze wszystkich sił starała się zaskoczyć Patrycję nic to nie dało. Patrycja najlepsza! Jest złoto!

Adam Stępniak kategoria 14– 15 lat kumite chłopcy -65 kg. W tej kategorii wśród chłopców jest ogromna konkurencja. Adam jest brązowym medalistą Pucharu Europy zeszłego sezonu i aktualnym wicemistrzem Europy. Stoczył cztery trudne pojedynki w tym dwa z dogrywkami. Pierwsza walka rozstrzygnięta w dogrywce. Nie była to najlepsza walka Adama. „Przepalony” stres pierwszej walki dodał skrzydeł reprezentantowi Bushi Team w drugiej. Tu przeciwnik nie miał nic do powiedzenia ciosy i kopnięcia Adama powodowały, ze przeciwnik został wypychany ciągle za matę. Adaś w półfinale! Półfinałowa walka bardzo trudna. Wymagający przeciwnik. Ciągła wymiana ciosów i kopnięć. Dopiero w dogrywce zwycięża Adam. Finał z mocnym zawodnikiem z Ukrainy. Nasz zawodnik poobijany i bardzo zmęczony staje do finałowej walki. Mimo to była to jego najlepsza walka. Po ciągłej wymianie ciosów i kopnięć Adam nieznacznie uległ przeciwnikowi z Ukrainy. Jest srebro!

W reprezentacji znaleźli się również Wiktoria Widłak, Piotr Ryś, Wiktor Brózio, Olgierd Kozłowski, Maciej Lewandowski, Jan Sozoniuk, Bruno Dmitruk. Tym zawodnikom nie udało się dostać do strefy medalowej. Jankowi Sozoniukowi w konkurencji kata zabrakło jednego punktu aby wejść do finałowej czwórki. W kumite przegrał swój pierwszy pojedynek.

Maciek Lewandowski wygrał pierwszą walkę. W drugiej musiał jednak przełknąć gorycz porażki.

Pozostałym naszym zawodnikom nie udało się wygrać swoich pierwszych walk.

Doświadczenie wyniesione z turnieju tej rangi – bezcenne! Tego dnia naszych zawodników wspierali sensei Krzysztof Markowski, sensei Łukasz Mozer i sensei Michał Kalmus. Ponadto fantastyczną atmosferę zawdzięczamy rodzicom dopingującym wszystkich naszych zawodników.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=32&t=7337