Informacje27 listopada 2016, 07:00,

Kiermasz Bożonarodzeniowy Warsztatu Terapii Zajęciowej 2016

Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piasecznie, który odbędzie się 27 listopada 2016 roku w godz. 7.00 - 20.00 przy kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym, ul. Modrzewiowa 2. Do kupienia będą wykonane przez uczestników warsztatu: stroiki, karmniki, świece, ceramika - idealne na świąteczne prezenty.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ 2016

Informacje5 grudnia 2016, 08:00,

Obiad z Seniorem akcja społeczna

Gmina Piaseczno wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy społecznej uruchamia akcję społeczną pn.: Obiad z Seniorem.

OBIAD Z SENIOREM AKCJA SPOŁECZNA

- Celem akcji jest wyjście naprzeciw samotności ludzi starszych, podarowanie im odrobiny uwagi i zainteresowania – mówi Krzysztof Kasprzycki, asystent Burmistrza, jeden z inicjatorów akcji.

Nie chodzi o samą konsumpcję, lecz impuls, aby osoba starsza wyszła z domu i miło spędziła czas. Także młodzi ludzie mają czerpać naukę z tych niecodziennych spotkań. Akcja ma bowiem na celu zwrócenie uwagi młodzieży na samotność i marginalizację seniorów. Niekiedy jest to jedyna okazja, by czerpać z bogatego życiowego doświadczenia starszych sąsiadów, którzy na co dzień są zapomniani.

- Liczę, że ciekawe spotkania nie zakończą się wraz z końcem akcji, ale przyjaźnie i więzi zapoczątkowane w trakcie obiadów przetrwają i przyczynią się do uatrakcyjnienia życia ich uczestników – mówi Wioletta Urban koordynator akcji z MGOPS.

Do akcji Obiad z Seniorem włączyło się trzynaście piaseczyńskich restauracji, które są fundatorem obiadów, są to: restauracja hotelu De Silva, Gaumarjos, Mela Verde, Karczma Smaczna Chata, Zawrotnica, Odjazd, Bar PIK, Kawiarnia Fryderyk, Szara Eminencja, Puławska 4, Obiady Domowe Szkolna 9, Jacek Placek, Bisto Lunch. Dzięki partnerom będziemy mogli spotkać się z ponad 40 seniorami, co świadczy o dużej odpowiedzialności społecznej lokalnych przedsiębiorców.

- Temat samotności osób starszych oraz zbyt uboga oferta dla zapełnienia im wolnego czasu były poruszane podczas spotkań w trakcie przygotowywania aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji – mówi Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza. – Projekty takie jak Obiad z Seniorem są doskonałym przykładem działań społecznych, które mogą choć odrobinę wypełnić tę lukę.

Wolontariusze, wytypowani przez Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie będą spotykać się na obiedzie z seniorem w restauracji lub zanosić obiad do domu podopiecznego (w zależności od stanu zdrowia seniora). Osoby starsze wytypuje Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie, który na co dzień świadczy pomoc osobom starszym i samotnym, zna ich potrzeby i możliwości. Jeżeli ktoś z Państwa zna osobę samotną, czy też jest taką osobą i chciałby wziąć udział w akcji „Obiad dla seniora” prosimy o kontakt z koordynatorem akcji w MGOPS Wiolettą Urban tel.22 7567263 w.110, w terminie do 09.12.2016r. Akcja skierowana jest do wszystkich seniorów zamieszkałych w Gminie Piaseczno. Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.