Informacje30 listopada 2014, 13:00,

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Górze Kalwarii - kup prezent na Mikołajki

Święta już tuż, tuż! Z tej okazji, 30 listopada 2014 roku w godz. 13:00 - 17:00 odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy w Górze Kalwarii. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. por. Jana Białka 9. Organizatorzy zapraszają wszystkich tych, którzy chcą zaprezentować swoje prace(rękodzieło) oraz wypieki, bądź inne przeróżne pyszności! Wśród stoisk, znajdziecie Państwo dwa szczególnie wyróżniające się stoiska: - TONZ oddział w Czersku, gdzie będzie można kupić płytę z filmem - "Czersk. Osadnictwo Wczesnośredniowieczne" oraz w cenach promocyjnych książka dr. Maurycego Stanaszka "Nadwiślańskie URZECZE" - UMiG Góra Kalwaria z wydawnictwami dotyczącymi Góry Kalwarii.

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Górze Kalwarii

Informacje26 listopada 2014, 21:16,

S7 w Kontrakcie Terytorialnym - S7 Warszawa-Grójec

Już wiemy kiedy powstanie długo oczekiwany odcinek S7 Warszawa- Grójec! W podpisanym wczoraj Kontrakcie Terytorialnym dla województwa mazowieckiego, wskazującym inwestycje priorytetowe dla rządu i samorządu w latach 2014- 2020, znalazł się południowy wylot z Warszawy w kierunku Piaseczna. Początek jego realizacji zapowiedziano na 2015 rok!

S7 w Kontrakcie Terytorialnym - S7 Warszawa-Grójec

Kontrakt Terytorialny to umowa zawierana pomiędzy rządem a samorządem danego województwa, dotycząca finansowania inwestycji w regionie w latach 2014-2020. 25 listopada 2014 roku został on podpisany przez Minister Infrastruktury i Rozwoju Marię Wasiak oraz Marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika przy obecności Premier Ewy Kopacz oraz Prezydent Warszawy Hanny- Gronkiewicz-Waltz. Dokument wskazuje nie tylko priorytetowe inwestycje, ale także źródła ich finansowania. Mogą nimi być środki unijne bądź też te, pochodzące z budżetu państwa.

„Brak środków finansowych na odcinek S7 Warszawa- Grójec często pojawiał się jako argument uzasadniający opóźnienia budowy tej trasy”- stwierdza Anna Kruszewska z inicjatywy Tak dla S7- „Tym razem jednak fundusze na nią zostały odblokowane, a prace mają rozpocząć się pod koniec 2015 roku”. Przetarg na realizację południowego wylotu z Warszawy w stronę Piaseczna zapowiadany jest na luty 2015 roku, a oddanie trasy ma nastąpić do 2020 roku.

S7 w Kontrakcie Terytorialnym - S7 Warszawa-Grójec

Ta decyzja oznacza rozwiązanie największego problemu komunikacyjnego południa aglomeracji warszawskiej, którym są korki na ulicy Puławskiej, utrudniające mieszkańcom codzienne dojazdy do Warszawy. Przy stale rosnącym natężeniu ruchu na tej trasie, długo oczekiwana Puławska bis spotkała się z dużym entuzjazmem mieszkańców Lesznowoli, Piaseczna a także Tarczyna i Grójca, którzy dostrzegają dużą wagę tej inwestycji.

„W ciągu ponad 2 lat działania inicjatywy Tak dla S7 spotkaliśmy się z dużym poparciem społecznym dla tej akcji wśród mieszkańców południowych przedmieść Warszawy. Zebraliśmy ponad 6, 5 tysiąca podpisów pod petycją w sprawie przyśpieszenia budowy S7 Warszawa-Grójec, wsparły nas samorządy, lokalne społeczności i media a także środowiska biznesowe. Dlatego podpisanie Kontraktu Terytorialnego dla województwa mazowieckiego, uwzględniającego realizację południowego wylotu z Warszawy jest dla nas pozytywnym zwieńczeniem wszystkim naszych działań”- dodaje Anna Kruszewska.

Dodatkowe informacje: www.takdlas7.pl e-mail: inicjatywa@takdlas7.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie