Artykuł partnerski5 kwietnia 2020, 09:08,

Kiedy samochód zaczyna za dużo spalać…

Kiedy samochód zaczyna za dużo spalać…

Samochód z biegiem czasu potrzebuje coraz więcej uwagi. W wyniku eksploatacji dochodzi do zużycia jego poszczególnych części, a samo auto może zacząć spalać więcej paliwa niż dotychczas. Jeżeli tak się dzieje z Twoim pojazdem, to warto zainteresować się tym tematem. Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów, dzięki którym zmniejszysz ilość spalanego paliwa.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Pomiar spalania paliwa – dwa sposoby

By dowiedzieć się, ile pali Twój samochód, możesz uciec się do dwóch sposobów. Pierwszy z nich to weryfikacja  w oparciu o licznik. Najpierw go wyzeruj i poczekaj, aż pojawi się kontrolka rezerwy – następnie nalej paliwa do baku i poczekaj, aż kolejny raz samochód spali tyle paliwa, by kontrolka ponownie się zaświeciła. Ilość zatankowanego paliwa podziel przez liczbę przejechanych kilometrów i pomnóż przez 100 – w ten sposób dowiesz się, ile paliwa spala Twój samochód podczas dystansu 100 km.

Drugi sposób polega na zatankowaniu pełnego baku i wyzerowaniu licznika. Wstrzymaj  się z tankowaniem aż do czasu pojawienia się kontrolki rezerwy. Zapisz liczbę przejechanych kilometrów i ilość paliwa, które znalazło się w baku i dokonaj stosownych obliczeń. Jak dokładnie ich dokonać dowiesz się tutaj: https://www.ceramizer.pl/jak-obliczyc-spalanie-paliwa-swoim-samochodzie-realna-miarodajna-metoda-obliczenia-zuzycia-paliwa.

Jak zmniejszyć zużycie paliwa?

Na początku warto przeanalizować styl jazdy. Unikaj gwałtownego przyspieszania i hamowania. Wyrzuć z bagażnika zbędny balast i zdemontuj dodatkowy pojemnik na dachu, jeżeli z niego nie korzystasz. Pamiętaj także, by regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach. Warto również kontrolować w jakim stanie jest filtr paliwa. Jeżeli zauważysz, że jest zanieczyszczony – czas na jego wymianę. Powodem problemów mogą by także skorodowane hamulce lub źle ustawiona zbieżność kół. Warto również ograniczyć korzystnie z elektronicznych gadżetów i używać ich w ostateczności.

Innowacyjną opcją jest również stosowanie dodatków do paliwa (https://www.ceramizer.pl/ceramizer-cp). Używanie ich przynosi wiele korzyści. Oprócz usprawnienia pracy silnika, uszlachetniacz do paliwa pozwala na zmniejszenie ilość jego spalania i sprawia, że pojazd robi to znacznie dokładniej. Nieocenione są też jego właściwości czyszczące. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak jeszcze możesz wesprzeć swój samochód od środka, wejdź na stronę https://www.ceramizer.pl/.

Przeglądy samodzielne lub u mechanika są niezbędne, by zapewnić pojazdowi długą żywotność.  Warto dbać nie tylko o stan wszystkich elementów trących, ale też czystość i sprawność od wewnątrz. Tylko w ten sposób można uniknąć kosztownych napraw – dbając o auto, z pewnością odwdzięczy Ci się wydajnością i trwałością.

autor/źródło: ceramizer.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski5 kwietnia 2020, 09:06,

Rolety do kuchni - jaki rodzaj rolet sprawdzi się najlepiej?

Rolety do kuchni - jaki rodzaj rolet sprawdzi się najlepiej?

Rolety montowane w kuchni wymagają określonych parametrów z powodu specyfiki miejsca. Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie wilgoć, powodowana przede wszystkim częstym przyrządzaniem potraw stanowi normalne zjawisko. Jaki więc rodzaj rolet sprawdzi się najlepiej w kuchni?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Rolety do kuchni – jakie tworzywo? 

Przez wyborem rolet montowanych w kuchni nie możemy kierować się wyłącznie ładnym wyglądem, ornamentyką i względami estetycznymi. Przede wszystkim należy zastanowić się nad odpowiednim materiałem, z których wykonane są rolety, by uniknąć ich zawilgocenia podczas gotowania, co w konsekwencji może prowadzić do rozwoju niechcianych grzybów i bakterii. W przypadku okien kuchennych, czyli miejsca, gdzie roleta będzie najbliżej często widzimy zjawisko skraplania się pary wodnej. Jest to spowodowane różnicami temperatur panującymi w kuchni podczas przyrządzania potraw. Dlatego w kuchni najlepiej sprawdzą się rolety wykonane z impregnowanego drewna, aluminium a także tworzyw sztucznych, które w łatwy sposób możemy czyścić, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia rolety. 

Wybór ze względu na warunki świetlne i konstrukcyjne 

Jakie rolety do kuchni będą najlepsze, jeśli za kryterium obierzemy warunki świetlne i konstrukcyjne wnętrza i wnęki okiennej? Do słabo naświetlonej kuchni z małymi oknami nie sprawdzą się rolety typu dzień-noc, ponieważ będą za bardzo ograniczać promienie słoneczne. Warto pomyśleć o rozwiązaniu pozwalającym zwinąć całą roletę, tak by uzyskać jak najwięcej światła. Trzeba również sprawdzić ramę okienną, by oszacować, czy na przykład rolety chowane w kasecie zmieszczą się podczas montażu. Kuchnia to też zazwyczaj miejsce, gdzie okna są niewielkie – w takim przypadku warto pomyśleć o roletach typu mini, z niewielkimi kasetkami. Jeżeli już decydujemy się na konkretny rodzaj rolety, pamiętajmy, by wybrany mechanizm regulacji rolety był płynny i solidny, ponieważ będziemy z niego często korzystać. 

Chcesz dowiedzieć się jak wybrać odpowiednie rolety przeznaczone do użytku kuchennego, zobacz publikację  "Rolety do kuchni - podpowiadamy jakie wybrać"

autor/źródło: rybnicki.com

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie