Informacje27 sierpnia 2013, 00:00,

£¡KI £AN zagra koncert na Rynku w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie oraz Urząd Miasta i Gminy Piaseczno zapraszają mieszkańców na koncert z okazji zakończenie wakacji, podczas którego zagra zespół £¡KI £AN. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 30 sierpnia 2013 roku o godz. 19.00, na scenie rozstawionej na Rynku Miejskim w Piasecznie. Koncert rozpocznie występ piaseczyńskiego artysty Michała Kisielewskiego z projektem KOLOROFONIA. Wstęp wolny. W imieniu organizatorów zapraszam na koncert Michała z projektem KOLOROFONIA i £ąki £an w Piasecznie.

£¡KI £AN W PIASECZNIE

£¡KI £AN to polski zespół, grający według samych muzyków "£ąki Funk", a według recenzentów połączenie muzyki punk oraz funk. Debiutancka płyta £ąki £an ukazała się we wrześniu 2005 (wyd. Offmusic). Koncerty zespołu określa się jako energetyczne, pełne humoru i zawadiackie. Zespół £ąki £an występował na festiwalu Wisłostrada (2009), festiwalu Heineken Open’er (2009, 2010 i 2013), festiwalu Lubiąż Slot Art (2009), festiwalu Coke Live Music (2009), Przystanku Woodstock (2010 i 2011), RockPastwisku Śrem (2010). Grali z grupami takimi jak: Jacknife Lee, Luke Slater, Kevin Saunderson, Transglobal Underground, Jazzanova. W lutym 2010 roku wydawnictwo £ąki£anda uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: muzyka alternatywna. W listopadzie 2012 wydany został trzeci album zespołu Armanda (wyd. EMI Music Poland) a w grudniu 2012 ukazała się reedycja pierwszej płyty £ąki £an.

Laki Lan - Lan Pala
Skład zespołu £ąki £an: POń KOLNY aka Jarosław Jóźwik – piano, BONK aka Michał Chęć - gitara, voc., MEGA MOTYL aka Piotr Koźbielski - drums, voc., PAPRODZIAD aka Włodzimierz Dembowski - voc., ZAJ¡C COKICTOKLOC aka Bartek Królik - bass, key., voc., JEżUS MARIAN aka Marek Piotrowski - key. Zapraszamy na stronę zespołu £ąki £an: www.lakilan.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje27 sierpnia 2013, 00:00,

Podsumowanie spotkania roboczego dot. Parku Miejskiego przy Chyliczkowskiej w Piasecznie

26 sierpnia 2013 roku odbyło się spotkanie robocze dotyczące Parku Miejskiego przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie. Na spotkaniu obecni byli: Starosta - Jan Dąbek, Wicestarosta - Marek Gieleciński, Członek Zarządu - Dariusz Malarczyk, Burmistrz MiG Piaseczno - Zdzisław Lis, Z-ca Burmistrza - Daniel Putkiewicz, Naczelnik Wydziału Inwestycji UMiG Piaseczno - Anna Juszczyk, Naczelnik Wydziału Utrzymania Terenów Publicznych UMiG Piaseczno - Grzegorz Chrabałowski, Naczelnik Wydziału Rozwoju Infrastruktury i Gospodarowania Mieniem Starostwa Powiatowego – Elżbieta Piech, Naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji - Mariusz Balcerzak.

Spotkanie poświęcone było określeniu intencji Powiatu Piaseczyńskiego i Gminy Piaseczno oraz przyjęciu procedur działania w sprawie Parku Miejskiego w Piasecznie. Intencją obu stron jest jak najszybsze zakończenie prac nad tekstem porozumienia dot. rewitalizacji i zagospodarowania parku miejskiego w Piasecznie. Starosta Jan Dąbek pozytywnie odniósł się do prośby Burmistrza MiG Piaseczno i zgodził się na użyczenie części działki nr 8/7 z obr. 27 na okres 3 lat (patrz: załącznik graficzny). Zadeklarował też przekazanie zgody właścicielskiej na ewentualną wycinkę drzew. Ułatwi to stronie Gminy realistyczne zaplanowanie prac inwestycyjnych, zabezpieczenie odpowiednich środków finansowych. Gmina przygotuje i przedstawi Staroście plan działań do końca roku 2013 oraz od stycznia do czerwca 2014 roku.

Realizację kwestii roboczych, związanych z uzyskaniem niezbędnej dokumentacji, opracowaniem aktualnej inwentaryzacji drzew, zgodą na wycinkę chorego/suchego drzewostanu, z pracami geodezyjnymi etc. biorą na siebie wydziały merytoryczne Urzędu Gminy Piaseczno (Wydziały Starostwa służą pomocą). W dniach między 26 i 30 sierpnia 2013 roku odbędzie się spotkanie robocze (techniczne) służb niezbędnych do realizacji intencji określonych przez władze obu samorządów.
autor/źródło: Starostwo Powiatowe w Piasecznie