Informacje23 maja 2019, 17:00,

Kenia – Bartek Sabela - Klub Podróżnika w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


23 maja 2019 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika - Kenia. Deszcze przychodzą tu dwa razy w roku. Długa pora deszczowa zaczyna się w marcu i trwa do maja. Krótka przychodzi pod koniec października i kończy się w grudniu. Przez pozostałe miesiące nie pada w ogóle a temperatury sięgają 40 stopni. Lecz od kilku lat opadów, nawet w porach deszczowych, jest coraz mniej, krótka pora deszczowa zanika, coraz częściej Kenie nawiedzają długotrwałe susze. Ta obecna zaczęła się w 2014 roku. Na początku 2017 rząd Kenii ogłosił stan klęski żywiołowej w połowie hrabstw. W niektórych rejonach w 2017 zbiory spadły o 99%, rolnictwo zamarło, ceny żywności osiągnęły niespotykane poziomy. Z braku wody padały zwierzęta hodowlane. Według danych UNICEF-u w połowie 2017 roku 3,4 mln Kenijczyków było zagrożonych głodem i nie miało dostępu do bezpiecznych źródeł wody. A susze nie są jedynym problemem regionu. Paradoksalnie są nim również powodzie. Wiosna ubiegłego roku gwałtowne deszcze spowodowały śmierć ponad stu osób a 260.000 musiało opuścić swoje domy. Wstęp wolny.  Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15.

Kenia – Bartek Sabela - Klub Podróżnika w Konstancinie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Bartek Sabela
Z wykształcenia architekt, z zamiłowania fotograf, snowboardzista i wspinacz, z zawodu reporter. Jako pisarz debiutował w 2013 roku książką Może (morze) wróci. Opowieść o Uzbekistanie i ginącym Morzu Aralskim została nagrodzona Bursztynowym Motylem oraz Nagrodą Magellana. Obecnie związany jest z wydawnictwem Czarne, gdzie w październiku 2015 roku ukazała się jego druga książka Wszystkie Ziarna Piasku. Reportaż z terenów Sahary Zachodniej, ostatniej afrykańskiej kolonii został nagrodzony przez fundację Afryka Inaczej Afrykasem 2015 i nominowany do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. W kwietniu 2017 ukazała się jego trzecia książka Afronauci – reportaż o pewnym Zambijczyku, który pięćdziesiąt lat temu, miał marzenie by zostać pierwszym człowiekiem na Księżycu. Pisał tez reportaże z Demokratycznej Republiki Konga a ostatnio z Kenii. Współpracuje z Magazynem Kontynenty, Podróżne, Magazynem Pismo oraz Dużym Formatem Gazety Wyborczej.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje20 maja 2019, 11:30,

Spotkanie z pasją do podróżowania


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

20 maja 2019 roku o godz. 13.30 odbędzie się spotkanie z Michałem Piecem człowiekiem, który z pasji zrobił sposób na życie... Spotkanie finansowane z Budżetu Obywatelskiego. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr. 5 w Piasecznie, ul. Sikorskiego 20. Serdecznie zapraszamy. 

Spotkanie z pasją do podróżowania

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie