Informacje15 marca 2007, 00:00,

Kazimierz Szymeczko w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza na spotkanie z Kazimierzem Szymeczko autorem książek dla dzieci i młodzieży, laureatem międzynarodowego konkursu literackiego "Uwierz w siłę wyobraźni". Pan Kazimierz spotka się z dziećmi 30 marca 2007 roku dwukrotnie: o godz. 10:00 w filii Biblioteki Publicznej na piaseczyńskim Osiedlu przy ul. Szkolnej 9, oraz o godz. 11:30 w oddziale dziecięcym Biblioteki Publicznej przy ul. Kościuszki 49.

Kazimierz Szymeczko

W czasie spotkań będzie możliwość nabycia książek i autografu od Kazimierza Szymeczko.

źródło informacji: www.kulturalni.pl

Kazimierz Szymeczko urodził się i mieszka w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Prywatnie nauczyciel, po pracy biega po lesie, gra na gitarze i w szachy (ale nigdy równocześnie). Organizuje sesje gier fabularnych i pisze książki dla dzieci. A pisze fachowo i dowcipnie od roku 1996. Współpracuje z pismem dla dzieci "Świerszczyk", "Płomyczek", publikuje w "Twoim Dziecku", "Guliwerze", "Nowych Książkach", "Bibliotece w Szkole". Jest laureatem międzynarodowego konkursu literackiego "Uwierz w siłę wyobraźni".
Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.szymeczko.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński

Informacje15 marca 2007, 00:00,

Drugi etap przebudowy ulic: Piłsudskiego - Prusa - Długa

Drogowcy przystąpili do drugiego etapu przebudowy ciągu ulic: Piłsudskiego - Prusa - Długa w Konstancin Jeziorna. W najbliższym czasie, ze względu na powstające utrudnienia, będzie kompleksowo remontowany odcinek od ul. Kościelnej do ul. Rycerskiej w Skolimowie. Do końca tego roku zaplanowano modernizację całego odcinka arterii, aż po granice gminy na ul. Dworskiej. Za powstające kłopoty komunikacyjne władze miasta z góry przepraszają, bo nie da się przeprowadzić prac bez wytyczenia objazdów.

Drugi etap przebudowy ulic: Piłsudskiego Prusa Długa
kliknij aby powiększyć

- Jest to inwestycja konieczna do wykonania. Po zimie widać, że droga ta jest bliska technicznemu rozpadowi - zauważa burmistrz Marek Skowroński. Modernizacja trzech ulic będzie kosztowała niecałe 16 mln zł, pięć ósmych tej kwoty zapłaci gmina Konstancin-Jeziorna, pozostałą część samorząd powiatu piaseczyńskiego.

źródło informacji i zdjęcie: Gazeta Podwarszawska www.nadwisla.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin Jeziorna