Informacje19 kwietnia 2015, 19:00,

Katyń... w tył głowy - spektakl teatralny w Starej Iwicznej

W niedzielę 19 kwietnia 2015 roku o godz. 19.00 obędzie się spektakl teatralny pt. Katyń... - w tył głowy, w wykonaniu Polskiego Teatru Historii. Wstęp wolny. Miejsce: Kościół pw. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej. Wstęp wolny! Zapraszamy na spektakl teatralny.

Katyń... w tył głowy - spektakl teatralny w Starej Iwicznej

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=15&t=11072
Informacje17 kwietnia 2015, 18:02,

Nowa rola Pałacu Biskupiego w Górze Kalwarii

Historyczny obiekt, zlokalizowany na terenie gminy Góra Kalwaria – Pałac Biskupi zostanie zaadaptowany na Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej. Powstanie nowoczesny ośrodek, który będzie m.in. punktem aktualności kulturalnych. Koszt inwestycji to ponad milion złotych, dofinasowanie – prawie 750 tys. zł. Umowę na realizację tego projektu podpisali dziś wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz burmistrz miasta i gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński i skarbnik – Ewa Sobiepanek.

Nowa rola Pałacu Biskupiego w Górze Kalwarii

Na pierwszy etap inwestycji składa się renowacja zabytkowego pałacu. Przez wiele lat budynek stał nieużytkowany, dlatego wymaga kompleksowego remontu. W tym celu zostanie wykonana m.in. izolacja termiczna, tynki wewnętrzne i zewnętrzne, a także wymienione zostaną – stolarka okienna i drzwiowa oraz posadzki wewnątrz budynku. Wokół pałacu powstanie nowa nawierzchnia. Po zakończeniu działań remontowych przyjdzie czas wyposażenie siedziby Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej. W pomieszczeniach zamontowane zostaną m.in. regały na zbiory audiowizualne, lady biblioteczne, kamery komputerowe oraz wielofunkcyjne urządzenia biurowe.

Jednym z głównych założeń inwestycji jest utworzenie nowoczesnej biblioteki – mediateki, która zapewni czytelnikom dostęp do zbiorów i oferty Centrum przez Internet. Bogate zbiory związane z historią Góry Kalwarii zostaną zdygitalizowane i odpowiednio zabezpieczone. W ramach projektu oznakowane będą również obiekty kulturalne na terenie gminy.

Tytuł projektu: Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Górze Kalwarii
Beneficjent: Gmina Góra Kalwaria
Całkowita wartość projektu: 1 112 844,56 zł
Kwota dofinansowania: 749 945,95 zł