Informacje6 grudnia 2016, 19:00,

Katarzyna Piasecka z nowym programem bez Filtra

6 grudnia 2016 roku w godzinach 19:00 - 21:00 Katarzyna Piasecka przyjeżdża do Piaseczna ze swoim najnowszym programem stand-up comedy BEZ FILTRA! Miejsce występu: 8 Ball Club ul. Jana Pawła II 10 Piaseczno.

KATARZYNA PIASECKA Z NOWYM PROGRAMEM BEZ FILTRA

Katarzyna Piasecka - stand-uperka i konferansjerka. Od ponad dziesięciu lat obecna na polskiej scenie kabaretowej. Wcześniej występowała w kabarecie Słuchajcie. Obecnie zajmuje się już tylko stand-upem.

Informacje6 grudnia 2016, 20:00,

Ameryka Południowa - Kulturalne Biuro Podróży Piaseczno

6 grudnia 2016 roku o godz. 20:00 zapraszamy na Kulturalne Biuro Podróży – Ameryka Południowa. Miejsce: sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Wstęp wolny. Zapraszamy na wieczór z Ameryką Południową w ramach Kulturalnego Biura Podróży. W programie między innym spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondekiem i zespołem Grecco Calderon. Planujemy także niespodzianki...

AMERYKA POŁUDNIOWA - KULTURALNE BIURO PODRÓŻY PIASECZNO

Koncert Grecco Calderon - multiinstrumentalista koncert pod tytułem "Instrumentos andinos y canto" (Instrumenty andyjski i śpiew) : Charango to piękny i ciekawy instrument strunowy o małych rozmiarach, który narodził się w czasach kolonialnych w Ameryce południowej. Jest produktem fuzji 2 światów, europejskiego oraz indiańskiego. Początkowo instrument służył do akompaniamentu pięknych andyjskich melodii. Jednak z upływem czasu charango pokazało, że jest instrumentem z potencjałem i można go z powodzeniem używać jako instrument solista. Grecco Calderon pochodzi z Peru i jest jedynym profesjonalnym charanguistą w Polsce.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Dla europejskiego słuchacza nie będą mu obce piękne a zarazem egzotyczne dźwięki andyjskich fletni Pana zwanych w rodzinnych stronach artysty „zamponias” które występują w rożnych wielkościach. Jak i prosty flet zwany „quena” na którym artysta wykona znany na całym świecie „Lot kondora”. Jego muzyka to owoc wieloletniego doświadczenia. Muzyczny świat Grecco Calderon to muzyka melodyjna i niekiedy refleksyjna. Artysta zawsze próbuje pokazać słuchaczowi możliwości tych pięknych instrumentów oraz sposób jak czuje własną muzykę. Nie zabraknie również piosenek z repertuaru latynoamerykańskiego. Słuchacz uda się w wirtualną podróż, która przenosie go - do krajów Am. Łacińskiej podczas śpiewania Besame mucho oraz Guantanamera.

AMERYKA POŁUDNIOWA - KULTURALNE BIURO PODRÓŻY PIASECZNO

Robert Gondek opowie o podróżach do Ekwadoru i Galapagos. Ekwador to Ameryka Południowa w pigułce. W niewiele mniejszym od Polski, położonym na równiku kraju znajdziemy sięgające 6000 m n.p.m. ośnieżone wulkany, dziką i nieprzebytą dżunglę, lasy deszczowe i piękne zabytkowe miasta. Na odległych o 1000 km od kontynentu wyspach Galapagos mieszkają gigantyczne żółwie słoniowe, iguany, fregaty i głuptaki. To jedyne takie miejsce na świecie. To wszystko zobaczymy na zdjęciach Roberta Gondka, podróżnika, miłośnika Afryki, który w styczniu 2014 roku, w przerwie pomiędzy wyprawami na Czarny Ląd odwiedził ten fascynujący kraj.

Robert Gondek to podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili. Prowadzi projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Strony internetowe autora pokazu: www.szczytyafryki.pl www.facebook.pl/SzczytyAfryki