Informacje3 marca 2018, 18:00,

Katarzyna Groniec w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


3 marca 2018 roku o godz. 19.00 w piaseczyńskim Domu Kultury wystąpi Katarzyna Groniec. Miejsce: Centrum Kultury Piaseczno ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilety dostępne będą w kasie Domu Kultury oraz na biletyna.pl W wersji koncertowej będzie można usłyszeć również kilka piosenek z debiutanckiej płyty Katarzyny Groniec pt. „Mężczyźni“ (2000 r.) wyprodukowanej przez Grzegorza Ciechowskiego.

KATARZYNA GRONIEC W PIASECZNIE

Każdy ma swoją Ziemię Obiecaną. Coś za czym tęskni, czego mu brak, co chciałby, a nie może albo miał i utracił. Ziemia Utracona. Dobry tytuł na tomik poezji gdyby nie był parafrazą T.S.Eliota. „Najokrutniejszy miesiąc to kwiecień“ pisał poeta w „Ziemi Jałowej“. To prawda. Niezłe też bywają te poprzedzające kwiecień… ale co z tego? W końcu i tak nadchodzi wiosna. „Ach!“, bo taki jest tytuł nowego albumu, opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie, ziemi obiecanej do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze! W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać. – Czy jestem szczęśliwa? Tak. Właściwie mogłabym powiedzieć: jak nigdy dotąd. Spokojna, jasna, świadoma. Dlaczego więc moje piosenki są smutne? Nie wiem. Najłatwiej byłoby powiedzieć (często to mówię na odczepnego) – bo lubię smutek. I nie mówić nic więcej. Ale to jest coś więcej. Coś, co wypływa gdzieś z głębi, z trzewi, kiedy zdarza mi się układać melodie i dopasowywać do niej słowa. Jak gdybym zapadała się w jakiś inny świat pełny echa i błękitu, który swoim pięknem onieśmiela tę drugą, starającą się twardo stąpać po ziemi, mnie. Z kolei ta druga ja, którą zawstydza miękkość tej pierwszej, potrafi ten melancholijno – lazurowy świat bezlitośnie wykpić. Wyciągam zatem samą siebie z błękitnego jeziora za włosy, jak baron Munhchausen wyciągnął siebie z bagien, a potem znów w to jezioro nurkuję. Czy zatem kłamię tak jak on? Bardzo możliwe…- mówi artystka. Wydawcą płyty jest Warner Music Poland, producentem Marcin Bors. Teksty na płytę w większości napisała Katarzyna Groniec, oprócz trzech, których autorką jest Barbara Wrońska. Muzykę skomponowali – Marcin Macuk (Hey), Barbara Wrońska i Katarzyna Groniec. Opiekę Artystyczną projektu objął Cezary Studniak, Dyrektor Artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Premiera płyty “Ach” – 16 marca 2018 roku Premiera koncertu – 20 marca 2018 roku we Wrocławiu Wizualizacje – Hearoteam Stylizacja Kasi i zespołu – Vasina Obrazy – Paulina Korbaczyńska.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 lutego 2018, 15:00,

Choinka dla dzieci sołectwa Zgorzała


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

3 lutego 2018 roku o godz. 16.00 odbędzie się Choinka dla Dzieci sołectwa Zgorzała. Miejsce: Świetlica Integracyjna w Zgorzale przy ul. Cyraneczki 8.

CHOINKA DLA DZIECI SOŁECTWA ZGORZAŁA 2018

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie