Informacje3 czerwca 2013, 00:00,

KARUZELA KSI¡żKOWO-FANTOWA PIASECZNO

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza najmłodszych do udziału w Karuzeli Książkowo-Fantowej, która odbędzie się 4 czerwca 2013 roku w godzinach od 10.00 do 18.00. Zapraszamy do Oddziału dla dzieci, który znajduje się przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

KARUZELA KSI¡żKOWO-FANTOWA PIASECZNO
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje3 czerwca 2013, 00:00,

Spotkanie z Mariolą Pryzwan w Zalesiu Dolnym

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkanie z Mariolą Pryzwan, autorką m.in. książek o Annie German. Spotkanie odbędzie się 4 czerwca 2013 roku o godz. 18.00 w Filii Biblioteki w Zalesiu Dolnym przy Al. Kasztanów 12. Zapraszamy.

Spotkanie z Mariolą Pryzwan w Zalesiu Dolnym

Mariola Pryzwan z wykształcenia jest polonistką, z zawodu bibliotekarką, z zamiłowania biografistką. Bardzo lubi swoich bohaterów, a jest ich kilkoro: Władysław Broniewski, Zbigniew Cybulski, Maria Dąbrowska, Anna Jantar, Maria Kownacka, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Halina Poświatowska i oczywiście Anna German. Uwielbia spotkania autorskie. Czytelnicy chyba też je lubią, bo mówią, że potrafi zarazić ich emocjonalnym stosunkiem do bohaterów swoich opowieści. Taka opinia mobilizuje i uskrzydla. Wędrówki śladami bohaterów, spotkania z ich bliskimi, zdobywanie dokumentacji – to jej pasja. Do tego teatr i realizowane z mężem wspólne zamiłowania: podróże i polska piosenka lat 60. i 70.

Mariola Pryzwan
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno