Informacje18 października 2017, 16:42,

KARTA SENIORA W PIASECZNIE

Rada Miejska w Piasecznie na sesji w dniu 18 października 2017 roku podjęła uchwałę o przystąpieniu do Ogólnopolskiej Karty Seniora. Długo oczekiwana przez środowisko seniorów karta upoważnia do korzystania ze zniżek oferowanych w prawie 900 punktach usługowych na terenie kraju, w tym sanatoria, gabinety zabiegowe, kina i muzea. Do karty seniora przystąpiło już prawie 60 gmin. Ogólnopolska karta seniora po wnikliwych analizach została zarekomendowana przez Piaseczyńską Radę Seniorów.

KARTA SENIORA W PIASECZNIE

Program Ogólnopolska Karta Seniora został opracowany specjalnie z myślą o aktywizacji osób 60+, których portfele nie zawsze pozwalają na dodatkowe wydatki. Program został objęty patronatem Ministerstwa Zdrowia. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały „program również może stanowić impuls rozwojowy dla lokalnych przedsiębiorców do rozwoju nowej gałęzi usług skierowanych na seniorów”. – Silver economy [srebrna gospodarka], czyli sektor usług prywatnych i publicznych nastawionych wyjątkową grupę jaką są seniorzy, w wielu krajach Europy jest już zaawansowany. Piaseczno dostrzega konieczność wsparcia osób 60+ i dołączyło do bardzo ważnego światowego trendu. Wielu przedsiębiorców już dopytuje o możliwość przystąpienia do programu – mówi Krzysztof Kasprzycki z Zespołu Doradców Burmistrza. – Członkowie Piaseczyńskiej Rady Seniorów mają już kontakt ze zdeklarowanymi podmiotami z terenu Gminy Piaseczno i wciąż aktywnie pozyskują nowe. Wykazują duży rozmach i niezwykła operatywność. Dzięki temu budują Piaseczno – miasto szczęśliwych seniorów – mówi opiekun PRS.

Dotychczas na liście punktów honorujących kartę seniora w Piasecznie znajduje się tylko jeden, w Warszawie prawie 50, oraz kilka w sąsiednim Konstancinie. Wszystkie punkty oznaczone są rozpoznawalnym logo. Pierwsze karty seniora dla mieszkańców Gminy Piaseczno zostaną wydane prawdopodobnie pod koniec listopada. Karta będzie wydawana nieodpłatnie.

Piaseczyńska Rada Seniorów senioralne.piaseczno.eu

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje17 października 2017, 12:01,

Tydzień Mediacji w Piasecznie pod hasłem Masz prawo do mediacji

W dniach od 16 do 20 października 2017 roku przypada Tydzień Mediacji pod hasłem „Masz prawo do mediacji”. Celem działań jest promocja mediacji – idei pozasądowego rozwiązywania sporów. W ramach tej inicjatywy w Sądzie Rejonowym w Piasecznie w dniach od 16 do 20 października 2017 roku w godz. 10.00 do 12.00 będą dyżurowali mediatorzy, którzy będą służyć radą mającą na celu wytłumaczenie, jak można poza sądownie rozwiązać spór lub konflikt.

TYDZIEŃ MEDIACJI POD HASŁEM MASZ PRAWO DO MEDIACJI

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu w drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

W ramach tej inicjatywy w dniach od 16 do 20 października 2017 roku w godz. 10.00 do 12.00, w pokoju 9 ( parter ) w budynku Sądu Rejonowego w Piasecznie będą odbywały się codzienne bezpłatne dyżury z udziałem stałych mediatorów. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich tych, którzy chcą podjąć próbę porozumienia się w konflikcie przy wsparciu neutralnego i bezstronnego mediatora.

W ramach propagowania idei pozasądowego rozwiązywania sporów i mediacji odbędzie się również spotkanie mediatorów i przedstawicieli sędziów z mieszkańcami pod hasłem 'Mediacja- Najszybszy Sposób Rozwiązywania Sporów” Termin spotkania to 17 październik 2017 godzina 17.00 – gmach Sądu Rejonowego w Piasecznie. Podczas spotkania zostanie wygłoszona prelekcja oraz zaprezentowana zostanie przykładowa symulacja mediacji. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie