Informacje5 maja 2017, 08:00,

Karta Seniora już od maja dla mieszkańców Konstancina


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od maja 2017 roku mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna, którzy ukończyli 60. rok życia mogą bezpłatnie otrzymać lokalną edycję "Ogólnopolskiej Karty Seniora". Wystarczy wypełnić wniosek i złożyć go w Biurze Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy.

KARTA SENIORA JUŻ OD MAJA DLA MIESZKAŃCÓW KONSTANCINA

Edycja Konstancin-Jeziorna

Decyzję o przystąpieniu gminy Konstancin-Jeziorna do lokalnej edycji Programu Ogólnopolska Karta Seniora radni miejscy podjęli na marcowej sesji. 7 kwietnia burmistrz Kazimierz Jańczuk podpisał w tej sprawie porozumienie ze Stowarzyszeniem „Manko”, które jest realizatorem programu. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 60. rok życia bezpłatnie otrzymają kartę upoważniającą do korzystania ze zniżek i licznych promocji oferowanych przez partnerów w całej Polsce, a Konstancinowi-Jeziornie przyznano tytuł „Miasto Przyjazne Seniorom”.

Złóż wniosek

Imienne karty będą wydawane od 8 maja. Co trzeba zrobić żeby ją otrzymać? Wystarczy wypełnić wniosek (formularze dostępne są w kancelarii konstancińskiego magistratu przy ul. Warszawskiej 32 - pok. nr. 4; Biurze Komunikacji Społecznej przy ul. Warszawskiej 23 oraz do pobrania poniżej), a następnie złożyć go we wspomnianym Biurze Komunikacji Społecznej.

Zniżki i rabaty

Seniorzy przystępując do programu będą mogli korzystać z szeregu ulg i udogodnień oferowanych w ponad 700 punktach w całym kraju. Na liście są m.in.: uzdrowiska, sanatoria, ośrodki zdrowotno-medyczne, instytucje kulturalne - kina, teatry i muzea, hotele, gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie, salony optyczne (aktualny wykaz partnerów oraz oferowanych przez nich ulg i zwolnień publikowany jest na stronie: www.glosseniora.pl).

W gminie Konstancin-Jeziorna seniorzy na początek mogą liczyć na zniżki w wysokości: 5 % na usługi oferowane przez „Uzdrowisko Konstancin-Zdrój”, 50 % na udział w odpłatnych zajęciach i imprezach organizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, 15 % na zakup biletów wstępu na imprezy kulturalne Konstancińskiego Domu Kultury. Katalog ten nie jest zamknięty. Zapraszamy do współpracy firmy, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe, nie tylko te lokalne.

Szczegóły

Po szczegóły zapraszamy na www.glosseniora.pl lub do Biura Komunikacji Społecznej. Obecnie lokalną edycję „Ogólnopolskiej Karty Seniora” mają już 24 gminy, w tym m.in.: Ciechanów, Dąbrowa Górnicza, Dzierżoniów, Jastrzębie Zdrój, Kłodzko, gmina Lębork, Nowe Miasto Lubawskie, Rzeszów, Ustrzyki Dolne, Włocławek i Darłowo.

Do pobrania

Regulamin wydawania i korzystania z Karty Seniora (plik PDF; 868 KB)
Wniosek o wydanie Karty Seniora (plik PDF; 928 KB)

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje30 kwietnia 2017, 15:00,

Piosenki Seweryna Krajewskiego w OSP Mroków - Radosław Świderski


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

30 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 odbędzie się koncert pt. "Piosenki Seweryna Krajewskiego" w wykonaniu Radosława Świderskiego i Krzysztofa Chromińskiego. Wstęp wolny. Miejsce: Świetlica OSP w Mrokowie, ul. Marii Świątkiewicz 2.

PIOSENKI SEWERYNA KRAJEWSKIEGO W OSP MROKÓW - RADOSŁAW ŚWIDERSKI

Na klimatyczny wieczór złożą się najpiękniejsze piosenki Seweryna Krajewskiego w akustycznych aranżacjach i interpretacji duetu znakomitych muzyków.

Radosław Świderski - bard, leader i założyciel zespołu Radek Blues Band, kompozytor i producent muzyczny, ale przede wszystkim świetny gitarzysta i wokalista o charyzmatycznej, ciepłej barwie głosu.

Krzysztof Chromiński - pianista, kompozytor, aranżer, animator kultury, absolwent Akademii Muzycznych w Gdańsku i w Katowicach, autor licznych projektów muzycznych.

Podczas koncertu usłyszymy kompozycje Krajewskiego z okresu największej świetności "Czerwonych Gitar", jak też pochodzące z jego kariery solowej, czy też napisane przez niego dla innych wykonawców. Oprócz popularnych songów znajdą się również mniej znane perełki, w tym piosenki do filmów.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie