Informacje6 marca 2008, 00:00,

Kara za szybkie otwarcie wiaduktu przy Auchan Piaseczno

Gazeta Wyborcza Stołeczna podała informację, że 70 tys. zł kary wlepił nadzór budowlany drogowcom, bo bez zwłoki wpuścili kierowców na nowy wiadukt obok hipermarketu Auchan Piaseczno, Leroy Merlin, Auto Centrum Norauto oraz pozostałych sklepów znajdujących się na terenie Centrum Handlowego. Teoretycznie wiadukt przy Auchan drogowcy powinni otworzyć dopiero kilka dni temu, czyli dwa miesiące po zakończeniu przebudowy Puławskiej.

Bezkolizyjny przejazd do centrum handlowego, powstał nad poszerzoną do trzech pasów ul. Puławską. Kierowców wpuszczono na wiadukt w szczycie zakupów przed Bożym Narodzeniem. Dla przypomnienia: otwarte wiadukty przy Auchan Piaseczno. Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Jaromir Grabowski uznał jednak, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zrobiła to bezprawnie, bo wówczas nie było jeszcze pozwolenia na użytkowanie wiaduktu. Dlatego wlepił drogowcom 70 tys. zł kary.

- Wpuściliśmy tam samochody na podstawie tymczasowej organizacji ruchu. Chodziło o to, żeby można było skończyć wszystkie roboty pod estakadą. Kierowcy byli bezpieczni, bo wiadukt przeszedł już próby obciążeniowe i nasze odbiory - przekonuje Wojciech Dąbrowski, szef mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg. Od kary odwołał się do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Więcej informacji na ten temat, możecie przeczytać w informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4994025.html
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Informacje7 marca 2008, 00:00,

DZIEń OTWARTY W ZESPOLE SZKÓ£ RCKU PIASECZNO

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie zaprasza wszystkich kandydatów na DZIEń OTWARTY, który odbędzie się 8 marca 2008 roku, w godzinach od 10:00 do 13:00. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Cecylii Plater - Zyberkówny, znajduje się przy ulicy Chyliczkowskiej 20 w Piasecznie.

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Cecylii Plater - Zyberkówny w Piasecznie

W trakcie dnia otwartego wszyscy zainteresowani, będą mogli:
- obejrzeć szkołę, pracownie, stajnię szkolną,
- porozmawiać z uczniami poszczególnych profili,
- poznać atmosferę panującą w naszej szkole,
- poznać nauczycieli poszczególnych uczących przedmiotów.

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Piasecznie kształci w zawodach - technik: architektury krajobrazu, ogrodnik, oraz hodowca koni. W naszej ofercie mamy również szkoły dla dorosłych m.in. Studium Policealne kształcące w w/w zawodach. Nauka jest bezpłatna i kończy i się egzaminem zewnętrznym potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Więcej informacji na temat szkoły ZSRCKU: www.zsrcku.com.pl SPRAWD¬ NAS!
autor/źródło: Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego Piaseczno