Informacje28 września 2016, 08:00,

Kandyduj do Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno

III kadencja Młodzieżowej Rady Gminy dobiega końca. Oznacza to, że już niedługo wybory do kolejnej kadencji, a wybory to szansa dla wszystkich, którzy kiedykolwiek zastanawiali się nad dołączeniem do MRG. Naprawdę, nie ma sensu się wahać, bo nie pożałujecie! Może warto zacząć od tego, że radnym może zostać praktycznie każdy. Jedynym warunkiem jest uczęszczanie do okolicznego gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej. Tyle.

KANDYDUJ DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY PIASECZNO

Dlaczego warto? Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno MRG to przygoda. Szansa na zdobycie wiedzy znacznie wykraczającej poza zwykły program nauczania w szkole, bo nauczycie się tego co naprawdę Wam się przyda. Poznacie nowych ludzi, zawiążecie przyjaźnie. Otworzycie się na innych, nabierzecie pewności siebie i zaradności. Naprawdę warto. Kadencja to 2 lata, a wspomnienia i to czego się nauczycie zostanie z Wami na zawsze.

Co trzeba zrobić? Do kogo się zgłosić? W każdej szkole została powołana Komisja Wyborcza. To do niej powinniście zgłosić chęć udziału w wyborach. Jeśli nie wiecie do kogo się zwrócić pogadajcie z samorządem uczniowskim lub dyrektorem. Do 28 września można zgłaszać swoją kandydaturę, od tego dnia do 18 października trwa kampania wyborcza, a 19 października odbędą się wybory. Następnie dowiecie się kto wygrał.

Co robi radny? Na początku po wyborze otrzymuje się mandat. Można ubiegać się o miejsce w prezydium (5 osób, które wszystko nadzoruje- przewodniczący, zastępcy, sekretarz i rzecznik prasowy) albo pozostać na funkcji radnego. Będąc w Radzie możecie realizować własne projekty, angażować się w akcje innych, opiniować decyzje władz samorządowych oraz reprezentować młodzież na arenie lokalnej oraz ogólnopolskiej.

Naszym zadaniem jest zmiana Piaseczna i okolic na lepsze, a działając i pomagając sobie nawzajem możemy zrealizować każdy pomysł i projekt. Angażujemy młodych ludzi w nasze działania oraz życie kulturalne i społeczne, konsultujemy z nimi decyzję dotyczące gminy. Do zobaczenia w Radzie!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje20 września 2016, 20:20,

Relacja z Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym

Prawie stu pasjonatów tenisa stołowego zebrało się 17-go września 2016 roku w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie z okazji I. turnieju z cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym w tym sezonie.

RELACJA Z GRAND PRIX PIASECZNA W TENISIE STOŁOWYM

Zdecydowaną większość uczestników turnieju stanowiły dzieci oraz amatorzy trenujący tenis stołowy rekreacyjnie. Dla zawodników grających na co dzień w lidze stworzono zaś osobną kategorię. Ciekawe nagrody i nowa forma organizacji przyciągnęły do Piaseczna sportowców z całego Mazowsza. Dzięki temu pojedynki we wszystkich kategoriach były niezwykle zacięte. Wielu spektakularnych akcji nie powstydziłby się żaden zawodowiec.

Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali: Aleksander Gajdak (kat. dzieci), Jakub Wyrzykowski (kat. juniorzy), Iwona Kopiec (kat. kobiety), Zenon Jabłoński (kat. mężczyźni) oraz Damian Świerczek (kat. open).

RELACJA Z GRAND PRIX PIASECZNA W TENISIE STOŁOWYM

Oprócz rywalizacji przy stole uczestnicy turnieju byli świadkami pokazu gry w tenisa stołowego w wykonaniu Mistrza Polski, Tomasza Lewandowskiego. Gość specjalny turnieju wylosował dwóch szczęśliwców, którzy wygrali pamiątkowe koszulki z autografami, a także rozegrał po kilka akcji z każdym kto miał na to ochotę.

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix Piaseczna odbędzie się już 1 października 2016 r. Tym razem gościem specjalnym będzie Młodzieżowy Mistrz Polski - Marek Badowski. Marek jest wychowankiem klubu z Piaseczna, obecnie reprezentującym Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz w Lotto Superlidze. Ponadto na uczestników będzie czekać szereg atrakcji – szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, ścianka wspinaczkowa i kącik sportowy dla najmłodszych.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie