Artykuł partnerski23 lutego 2023, 07:20,

Kancelaria adwokacka w Warszawie. Kiedy skorzystać z fachowej pomocy prawnej?

Kancelaria adwokacka w Warszawie. Kiedy skorzystać z fachowej pomocy prawnej?

Kancelaria adwokacka jest to miejsce, w którym Klienci mogą uzyskać pomoc prawną w wielu obszarach prawa od radcy prawnego. Taka osoba współpracuje z klientami indywidualnymi oraz podmiotami gospodarczymi specjalizując się m.in. w prawie rodzinnym, cywilnym oraz karnym.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Kancelaria Adwokacka w Warszawie - pomoże w trudnych sytuacjach prawnych

Kancelaria prawna w Warszawie świadczy szereg usług dedykowanych spółkom prawa handlowego, a także jednostkom samorządu terytorialnego, podmiotom z sektora finansów publicznych, branży informatycznej. Ponadto usługi prawne są dedykowane instytucjom publicznym, klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom. Zwykle w tego typu jednostkach prowadzone są kompleksowe porady prawne z zakresu prawa gospodarczego, karnego, rodzinnego i świadczone są przez radców prawnych posiadających odpowiednie uprawnienia oraz zwykle duże doświadczenie w danej specjalizacji.

Warto zaznaczyć, że kancelarię wspierają doradcy podatkowi, tłumacze przysięgli, a także rzeczoznawcy nieruchomości, by w jednym miejscu móc otrzymać kompleksową wiedzę, a także fachowe doradztwo.

Kompleksowa wiedza w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, karnego

Kancelaria adwokacka to miejsce, w którym doświadczenie zawodowe przeplata się z pasją oraz zaangażowaniem w wykonywaną pracę. Dzięki temu Klienci mogą liczyć na profesjonalne usługi, a także rozwiązywanie napotkanych problemów. Obsługa prawna obejmuje kilka dziedzin takich jak:

Kompleksowa pomoc prawna udzielana jest w jednym miejscu, to duży atut kancelarii. Warto dodać, że na gruncie prawa cywilnego zwykle zapewniona jest regulacja spraw związanych z umowami prawnymi. W tym zakresie Klienci mogą liczyć na sporządzanie opinii, umów, negocjacji warunków umów, a także weryfikację pism pod kątem ewentualnego ryzyka. Kancelaria wykonuje szereg działań w zakresie dochodzenia roszczeń cywilnych, ochrony dóbr osobistych, zniesienia współwłasności, zasiedzenia czy najmu i dzierżawy. Ponadto w gestii kancelarii należy odzyskiwanie odszkodowań.

Prawo rodzinne i opiekuńcze bez tajemnic

Kancelaria Adwokacka w Warszawie świadczy usługi w zakresie prawa rodzinnego, a jednocześnie wynikających z tego tytułu praw opiekuńczych. Klienci mogą liczyć na sporządzanie pism procesowych, a także reprezentowanie ich przed różnymi organami. Prowadzone są sprawy dotyczące:

  • rozwodów
  • podziału majątku
  • separacji
  • a także przyznania władzy rodzicielskiej
  • sprawy w zakresie ustalenia wysokości alimentów

W zakresie prawa opiekuńczego ważna jest współpraca z psychologami, a także mediatorami rodzinnymi, którzy wspomagają rodzinę oraz dzieci udzielając profesjonalnej pomocy.

Prawo karne - profesjonalna i rzetelna pomoc

Zespół adwokatów pomaga w zakresie prawa karnego osobom pokrzywdzonym na skutek przestępstwa. W tym zakresie Klienci mogą liczyć na pomoc w sporządzaniu wniosków oraz prywatnych aktów oskarżenia. Prowadzone są również sprawy dotyczące podejrzanych, a klienci są reprezentowani przed takimi organami jak: policja, prokuratura czy sądy powszechne. Sporządzane są także wnioski apelacyjne, kasacyjne oraz zażalenia.

Radcowie prawni w kancelarii adwokackiej udzielają elementarnej wiedzy oraz pomocy osobom pokrzywdzonym w wyniku spraw administracyjnych, prawa gospodarczego, cywilnego czy karnego. Ponadto Klienci mogą uzyskać pomoc w kwestiach związanych z pracą oraz w sytuacji dotyczącej rozwodu i opieki nad dziećmi. 

Zasze warto skorzystać z fachowej wiedzy kancelarii niezależnie czy chodzi o sprawdzenie umowy zakupu czy zlecenie sprawdzenia stanu nieruchomości. W takich wypadkach łatwo popełnić błąd lub przegapić ważną kwestię a kancelarie mając doświadczenie w takich sprawach wiedzą czego należy dopilnować. Koszt konsultacji potrafi uchronić przed wielotysięcznymi stratami na późniejszym etapie.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz

Artykuł partnerski6 lutego 2023, 11:09,

Kupno mieszkania od dewelopera – czy warto wykonać odbiór techniczny z fachowcem?

Kupno mieszkania od dewelopera – czy warto wykonać odbiór techniczny z fachowcem?

Interesuje Cię kupno mieszkania od dewelopera? A może już zdecydowałeś się na taki zakup i dostałeś kredyt na mieszkanie deweloperskie? Niebawem będziesz mógł odebrać swoje mieszkanie i chcesz zabezpieczyć się przed nierzadko szkodliwymi praktykami dewelopera? Już teraz zabierz ze sobą fachowca na odbiór techniczny! Dlaczego warto wykonać odbiór techniczny z fachowcem? Szczegóły na ten temat znajdziesz w niniejszym artykule.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

  1. Kredyt na mieszkanie deweloperskie – dlaczego warto wykonać odbiór techniczny z fachowcem?
  2. Co sprawdza fachowiec podczas odbioru technicznego mieszkania od dewelopera?

Odbiory techniczne mieszkań od dewelopera to ważny moment w procesie zakupu na rynku pierwotnym. To właśnie wtedy można sprawdzić, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem i czy wszystko faktycznie jest w porządku. Chcesz mieć pewność, że faktycznie aspekty prawne i techniczne się zgadzają? W takiej sytuacji warto zabrać ze sobą na odbiór techniczny fachowca. Jakie elementy są sprawdzane podczas odbioru przez specjalistę? Z jakich jeszcze powodów warto odbierać mieszkanie z fachowcem, któremu pokaże się umowę deweloperską? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Kredyt na mieszkanie deweloperskie – dlaczego warto wykonać odbiór techniczny z fachowcem?

Masz kredyt na  mieszkanie deweloperskie? A może dopiero interesuje Cię kupno mieszkania od dewelopera oraz zaciągnięcie kredytu hipotecznego? Bez względu na Twoje plany, musisz wiedzieć, że po zakończeniu budowy danej nieruchomości, następuje odbiór techniczny mieszkania. To idealny moment na to, aby sprawdzić, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z wymaganiami technicznymi oraz z ogólnym projektem. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie przeoczysz żadnych szkodliwych praktyk dewelopera oraz zauważysz pewne elementy wykonane przez budowniczych, które wymagają poprawy, koniecznie przyjdź na odbiór techniczny z fachowcem. Dlaczego warto wykonać odbiór techniczny ze specjalistą?

Przede wszystkim dlatego, że fachowiec ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w ocenie jakości wykonania budynku oraz w identyfikacji nieprawidłowości. Sprawdzi przede wszystkim to, czy instalacje są poprawnie wykonane i czy nie ma żadnych usterek, które mogą w przyszłości powodować problemy. Ponadto fachowiec odpowiedzialny za odbiory mieszkań Warszawa może pomóc w uzyskaniu informacji związanych z gwarancją i rękojmią za wady, co jest bardzo ważne w przypadku mieszkań od dewelopera. Dodatkowo fachowiec sprawdzi, czy wszystkie instalacje i urządzenia są zgodne z wymaganiami bezpieczeństwa oraz, czy ogólnie mieszkanie jest bezpieczne dla przyszłych lokatorów. Na co dokładnie zwraca uwagę fachowiec podczas odbioru technicznego? Na pytanie odpowiadamy w dalszej części niniejszego wpisu. 

Co sprawdza fachowiec podczas odbioru technicznego mieszkania od dewelopera?

Co dokładnie sprawdza fachowiec podczas odbioru technicznego mieszkania od dewelopera? Kontrolowana jest przede wszystkim stolarka drzwiowa i okienna, posadzki oraz wylewki. Ponadto fachowiec zwróci uwagę na ściany, tynki, instalację elektryczną oraz instalację wodno-kanalizacyjną. Dobry specjalista będzie sprawdzać także piony, poziomy i kąty, współliniowość punktów oraz wszystkie inne przynależności, do których zalicza się głównie balkon, komórkę lokatorską czy garaż.

Jeśli jesteś zainteresowany pomocą fachowca, koniecznie wybierz takiego, który ma nie tylko doświadczenie, ale także profesjonalny sprzęt. Przede wszystkim chodzi o urządzenia, którego deweloper w żaden sposób nie podważy.

Bez względu na to, czy ktoś kupuje mieszkanie na kredyt hipoteczny, czy płaci gotówką, przed podpisaniem umowy deweloperskiej należy wszystko dokładnie sprawdzić. Taka umowa deweloperska pomoże później podczas odbioru nieruchomości z rynku pierwotnego w zweryfikowaniu jej stanu. Nie można więc skupiać się wyłącznie na tym, czy ma się odpowiednią zdolność kredytową na zakup mieszkania, ale też trzeba później zadbać o to, aby z punktu widzenia nabywcy wszystko było zgodne z zapisami w umowie deweloperskiej. Dopiero wtedy można oficjalnie odebrać klucze i zabrać się za świętowanie zakupu nieruchomości.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie