Informacje19 lutego 2007, 00:00,

Kanał RSS z wiadomościami powiatu piaseczyńskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W związku z tym, że prywatny serwis powiatu piaseczyńskiego, jest typowo informacyjny, to nie mogło zabraknąć w nim kanału RSS z najnowszymi informacjami w serwisie. Stworzony kanał RSS zawiera 10 ostatnich informacji, które ukazały się w naszym serwisie

Link do kanału RSS serwisu powiatu piaseczyńskiego:
kanał RSS powiatu piaseczyńskiego


Kanał RSS przeznaczony jest, dla wszystkich osób zainteresowanych odczytywaniem naszych najnowszych informacji w czytnikach kanałów RSS. Wkrótce ukażą się kolejne kanały RSS w naszym serwisie: katalogu firm i darmowych ogłoszeń. Poinformujemy Was o tym w naszym serwisie.

Kilka przydatnych informacji o RSS:
RSS (Really Simple Syndication) to oparta na języku XML technika przesyłania nagłówków wiadomości. W kanale (pliku) RSS najczęściej znajdują się newsy z portali internetowych albo wpisy z blogów, itp. Kanały RSS zawierają tytuły wiadomości, krótkie wprowadzenia (lead) oraz odnośniki do stron z pełnymi wersjami artykułów, datę i czas publikacji, nazwisko autora i inne. Dzięki uniwersalności używanego formatu (zapewnia to język XML), przekazywane dane są możliwe do odczytania niezależnie od użytego programu. Dodatkowo łatwość obróbki powoduje, że mogą być automatycznie publikowane np. na innych stronach internetowych. Oprogramowanie do obsługi kanałów RSS co jakiś czas automatycznie pobiera odpowiedni plik i informuje użytkownika o zmianach, jakie zaszły w danym serwisie internetowym. Zwykle nowe i zmienione wiadomości są w jakiś sposób wyróżniane. Programy do obsługi kanałów RSS nazywane są czytnikami RSS lub agregatorami aktualności w zależności od dodatkowych funkcjonalności.

Przykład czytnika RSS:
Osobom, które chciałyby przetestować czytnik kanałów RSS polecam: Cafe News. Jest to agregator aktualności, darmowy program, który grupuje najlepsze źródła informacji i pozwala nimi intuicyjnie zarządzać. To nowa jakość w dostępie do najświeższych informacji na dowolny temat. Cafe News umożliwia również odczytywanie dowolnych, zdefiniowanych przez użytkownika kanałów RSS, czyli pełni funkcję czytnika RSS (ang. RSS reader). Zapraszam i zachęcam Was do skorzystania z tego darmowego programu i przeglądania tam m.in. nowych informacji w naszym prywatnym serwisie informacyjnym powiatu piaseczyńskiego, oraz innych informacji z różnych dostępnych tam kanałów. Czytnik do pobrania ze strony: www.cafenews.pl.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje20 lutego 2007, 00:00,

Zaniedbana szkoła w konstancińskim Centrum Rehabilitacji


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zły stan techniczny budynku Zespołu Szkół Specjalnych w konstancińskim Centrum Rehabilitacji, które znajduje się przy ulicy Długiej, zdaniem rodziców zagraża zdrowiu ich dzieci. Mimo wielokrotnych próśb, starostwo powiatowe nie usunęło wszystkich usterek i nie wyremontowało obiektu.

Przewodnicząca rady rodziców Danuta Zientarska informuje, że dzieci uczą się w warunkach zagrażających ich zdrowiu. W klasach jest wilgoć z powodu niedrożnych rur, nieszczelnych okien i przeciekającego dachu. Niektóre klasy zostały zamknięte, z powodu odpadającego tynku i olbrzymich zacieków, które powstały na ścianach.

Do niedawna w szkole nie działało także centralne ogrzewanie, a temperatura w wielu salach nie przekraczała 12 stopni C. Dwa miesiące temu starostwo, które zarządza budynkiem, rozpoczęło remont szkoły, jednak zdaniem rodziców inwestycja nie spowodowała wystarczającej poprawy sytuacji. - Nie możemy doprowadzić szkoły do takiego stanu, jak byśmy chcieli, ponieważ za część sieci grzewczej odpowiada szpital. Zaczęliśmy od spraw związanych z uporządkowaniem zarządzania obiektem, ponieważ do tej pory nie można było dojść do porozumienia. W tej chwili trwa remont ciepłowni i ustalamy kolejność następnych prac, na które łącznie przeznaczyliśmy prawie 90 tys. zł - mówił jeszcze przed końcem kadencji Andrzej Kluś (członek zarządu piaseczyńskiego starostwa).

Warto dodać, że problemy z ogrzewaniem pojawiły się już na początku roku, kiedy szkoła została zamknięta z powodu niskiej temperatury. Wtedy starostwo zamontowało dmuchawy, które miały doraźnie poprawić warunki w szkole. Jednak sieć elektryczna nie wytrzymywała obciążenia, ponieważ nagrzewnice powodowały ciągłe usterki i przerwy w dostawie prądu. - Na pewno nie powtórzy się sytuacja z zeszłego roku - zapewnia Andrzej Kluś. Problemy z centralnym ogrzewaniem udało się rozwiązać, jednak pojawiły się nowe - obecnie w całym budynku brakuje ciepłej wody. Rodzice twierdzą, że wśród uczniów szkoły, którzy leżą na oddziale, pojawił się problem z utrzymaniem higieny osobistej i w szpitalu kilka osób zachorowało na świerzb. Sanepid nakazał władzom szpitala wypisać tych pacjentów, z powodu zagrożenia nie tylko dla szkoły, lecz także dla całego Centrum Rehabilitacji. Zdaniem starostwa zacieki w klasach powstały z powodu wadliwych rur, które będą naprawione. Członek zarządu piaseczyńskiego starostwa jeszcze przed upływem kadencji stwierdził, że przejściowe przerwy w ogrzewaniu szkoły były spowodowane przez usterki sieci, która jest już dostosowana do wyremontowanej ciepłowni.

Od początku przyszłego roku Zespołem Szkół Specjalnych będzie zarządzał Marszałek Województwa Mazowieckiego, co prawdopodobnie usprawni finansowanie wszystkich niezbędnych remontów. Jednak rodzice obawiają się że, po przekazaniu tych kompetencji w zajęciach będą mogły uczestniczyć tylko dzieci rehabilitujące się w szpitalu, a czterdzieścioro dochodzących uczniów będzie musiało zmienić szkołę. Miejmy nadzieję, że zawiłe formalności nie przysłonią urzędnikom dobra dzieci, które wkrótce będą mogły uczyć się w warunkach sprzyjających prawidłowej edukacji.

źródło informacji: kurierpoludniowy.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie