Informacje19 marca 2007, 00:00,

Kampinos Impresje Puszczańskie - wystawa fotografii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Monika Bukowińska oraz Dominik Bednarski zapraszają wszystkich na wernisaż i wystawę fotografii pod nazwą: Kampinos Impresje Puszczańskie. Wystawa fotografii o Puszczy Kampinoskiej odbędzie się w najbliższą sobotę: 24 marca 2007 roku, o godzinie: 16:30 w Konstancińskim Domu Kultury przy ulicy: Jaworskiego 18. Wystawa fotografii będzie czynna około 1 miesiąca.

Kampinos: Impresje Puszczańskie to impresje fotograficzne Dominika Bednarskiego oraz Moniki Bukowińskiej: przyroda, dzikie ostępy leśne, czasem ludzie, życie na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, zabytki architektury militarnej i sakralnej.

Autorzy zdjęć, to fotografowie niezależni: Monika Bukowińska (członek Związku Polskich Fotografików Przyrody: okręg mazowiecki) i Dominik Bednarski. Na wystawie pokazane będzie kilkadziesiąt fotografii w dużym formacie oraz zrobiony zostanie pokaz w wersji elektronicznej. Zasoby fotografów to kilkaset zdjęć. Autorzy zdjęć wysłali nam poniższe zdjęcia do wykorzystania w informacji:

Puszcza Kampinoska - Dominik Bednarski
kliknij aby powiększyć
Puszcza Kampinoska - Monika Bukowińska
kliknij aby powiększyć

Kiedy oglądamy te tereny nieskażone ludzką działalnością, należy pamiętać o tym, jak unikalne są one w skali kraju oraz jak istotną bazę świeżego powietrza, ciszy i oazy spokoju stanowią dla ludności zamieszkującej w miastach dookoła Puszczy, a zwłaszcza dla aglomeracji warszawskiej.

Informacje z materiałów organizatorów:
"[...] Fotografie to efekt podróży i włóczęgi przez Puszczę w ostatnich trzech latach [...]. Część fotografii została wykonana już na przedwiośniu 2007. [...]"
"[...] Jest to niewątpliwie fotografia przyrodnicza i podróżnicza [...] Naszym zamiarem było też zniekształcenie obrazu przez dokonywanie własnej interpretacji, co jest przecież cechą charakterystyczną fotografii jako dyscypliny. [...]"

Organizatorem wystawy fotografii o Puszczy Kampinoskiej jest Konstanciński Dom Kultury, telefon: (022) 754 47 23, e-mail: kdk@kdk-info.pl. Wkrótce więcej informacji o wystawie ukaże się również na stronie internetowej KDK: www.kdk-info.pl

Autorzy wystawy i informacji:
Monika Bukowińska tel.: 0508 28 60 77
Dominik Bednarski email: dominik_bednarski@yahoo.com tel.: 0504 05 97 98

Zapraszamy na wernisaż i wystawę fotografii o Puszczy Kampinoskiej.

Informację otrzymaliśmy mailem od Dominika Bednarskiego, któremu bardzo serdecznie dziękujemy. Jeżeli posiadacie podobnie informacje kulturalno - rozrywkowe o wydarzeniach w Waszych gminach, to zapraszamy do przesłania nam tego na adres redakcji: info@powiat-piaseczynski.info
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje20 marca 2007, 00:00,

Piaseczyńscy radni bronią burmistrza - informacja Gazeta.pl


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Piaseczyńscy radni twardo bronią swojego burmistrza. Nie zgadzają się na pozbawienie go stanowiska, choć wezwał ich do tego wojewoda, podkreślając, że powinni to zrobić, bo burmistrz został skazany przez sąd za błąd w oświadczeniu majątkowym. Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski kilka lat temu w oświadczeniu wpisał, że nie zarządza działalnością gospodarczą. Tymczasem był społecznym prezesem klubu sportowego, który taką działalność prowadził.

Za ten błąd sąd najpierw skazał go na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu. Potem wyrok uchylił, a postępowanie karne warunkowo umorzył. Uznał jednak, że burmistrz złamał prawo. A osoba, wobec której coś takiego orzekł sąd, nie może zajmować stanowiska w samorządzie.

Piaseczyńscy radni w styczniu odmówili wygaszenia mandatu burmistrza. W lutym nakazał im to wojewoda. Wczoraj radni podjęli uchwałę o wstrzymaniu się z wykonaniem nakazu do czasu rozpatrzenia sprawy przez wojewódzki sąd administracyjny.

- Skoro rada w przewidzianych prawem terminach nie podejmuje decyzji, które nakazują przepisy, w najbliższych dniach wydam rozstrzygnięcie nadzorcze wygaszające mandat burmistrza Zalewskiego - zapowiada Jacek Sasin, wojewoda mazowiecki. - Sprawa jest prostsza niż w przypadku prezydent stolicy: burmistrza przecież skazał sąd.

Jednak decyzję wojewody wygaszającą mandat burmistrza Zalewskiego radni chcą zaskarżyć do WSA, a potem do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Do werdyktu Naczelnego Sądu Administracyjnego burmistrz będzie mógł pozostać na stanowisku.

Jeżeli Naczelny Sąd Administracyjny orzeknie, że powinien stracić mandat, Piasecznem do czasu przedterminowych wyborów będzie rządził komisarz. Jeżeli wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego zapadnie przed latem przyszłego roku, popularny piaseczyński burmistrz w przedterminowych wyborach nie będzie mógł brać udziału: do tego czasu nie odzyska jeszcze praw wyborczych.

autor informacji: Michał Wojtczuk
źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie