Informacje5 sierpnia 2016, 20:30,

Kamienie na szaniec w Kinie Plenerowym w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


5 sierpnia 2016 roku o godz. 20:30 zapraszamy na projekcję filmu pt.: Kamienie na szaniec, w ramach Wakacyjnego Kina Plenerowego w Piasecznie. Miejsce: parking miejski przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie. Wstęp wolny. Organizatorzy zapewniają leżaki.

KAMIENIE NA SZANIEC W KINIE PLENEROWYM W PIASECZNIE

Kamienie na szaniec - polski dramat wojenny w reżyserii Roberta Glińskiego zrealizowany na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego o tym samym tytule. Film jest adaptacją napisanej jeszcze w czasie okupacji niemieckiej (1943) książki Aleksandra Kamińskiego. Opowiada on o losach grupy warszawskich harcerzy, którzy w momencie wybuchu II wojny światowej wchodzili w okres dorosłości, i których wojna postawiła przed trudnymi wyborami. Głównymi bohaterami są dwaj przyjaciele - członkowie Chorągwi Warszawskiej Szarych Szeregów Jan Bytnar ps. „Rudy” oraz Tadeusz Zawadzki ps. „Zośka”. Akcja filmu toczy się wokół kształtowania się Szarych Szeregów oraz włączania Grup Szturmowych w działalność dywersyjną Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej. Najwięcej miejsca poświęcono wątkom aresztowania i przesłuchiwania „Rudego” przez funkcjonariuszy warszawskiego Gestapo, Herberta Schulza i Ewalda Langego (te role zagrali niemieccy aktorzy Heiko Raulin i Wolfgang Boos), oraz zorganizowanej przez Tadeusza Zawadzkiego akcji odbicia Bytnara i przewożonych wraz z nim 20 więźniów pod Arsenałem. Film kończy się sceną śmierci „Zośki” w akcji pod Sieczychami.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 sierpnia 2016, 18:18,

Genodieta zdrowie zapisane w genach! Nowa usługa w Centrum Medycznym CMP Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Informujemy, że w CMP Piaseczno została wprowadzona nowa usługa genodieta. Genodieta to program dietetyczny dostosowany do indywidualnych potrzeb organizmu Pacjenta. To sposób odżywiania dostosowany do genetyki organizmu, szyte na miarę zalecenia żywieniowe, które mają wpływ na kondycję oraz zdrowie Pacjenta. Genodieta jest dopasowywana indywidualnie. Jadłospis diety ustalany jest na podstawie testów DNA.

Na czym polega badanie? Genodiet to narzędzie pozwalające stworzyć dietetykowi indywidualny plan żywieniowy na podstawie informacji zapisanych w naszym kodzie genetycznym, a także dzięki analizie wzajemnego wpływu genów na siebie. Kod ten oraz relacje genów są unikalne dla każdego człowieka.

GENODIETA ZDROWIE ZAPISANE W GENACH! NOWA USŁUGA W CENTRUM MEDYCZNYM CMP PIASECZNO

Wyróżniamy trzy moduły - każdy z nich identyfikuje różne warianty genetyczne:
- GenoDiet Slim
- GenoDiet Health
- GenoDiet Sensor

W ramach proponowanego pakietu, każdy z pacjentów zainteresowanych Genodietą otrzymuje w pakiecie:
1. badanie polegające na pobraniu materiału do badania z wewnętrznej części policzka. Na wynik badania czeka się do 45 dni (5-7 tygodni)
2. godzinną konsultację dietetyczną
3. 7- dniową dietę

Centrum Medyczne CMP współpracuje z DF Medica Polska – wyłącznym dystrybutorem Genodiet w Polsce. Firma zajmuje się badaniami oraz działalnością w sektorze zdrowia i wellness. DF Medica Polska zatrudnia zespół naukowców, lekarzy i odkrywców. Prowadzi badania, których celem jest tworzenie rozwiązań służących leczeniu. DF Medica Polska posiada laboratorium badawcze biologii molekularnej, certyfikowane wg. najwyższych standardów UE.

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 737 50 50 oraz rejestracja@cmp.med.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie