Informacje6 grudnia 2017, 17:30,

KAMERUN - Klub Podróżnika PO HORYZONT w Mysiadle

6 grudnia 2017 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Klubu Podróżnika Po Horyzont nt.: Kamerun. Gościem spotkania będzie Tomasz Grzywaczewski. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

KAMERUN - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT W MYSIADLE

Tomasz Grzywaczewski - dziennikarz, pisarz i doktorant prawa międzynarodowego specjalizujący się w post-sowieckich państwach nieuznawanych. Redaktor naczelny magazynu Koncept. Najmłodszy w Polsce członek prestiżowego amerykańskiego The Explorers Club. Pomysłodawca przedsięwzięć reportersko-podróżniczych, w tym m.in. Long Walk Plus Expedition – wyprawy z Syberii do Indii śladami polskich uciekinierów z Gułagu i Dead Road 1953-2013 –wyprawy na Transpolarną Magistralę Kolejową, zw. Drogą Umarłych. Uczestnik wyprawy do Kamerunu „Vivat Polonia 2016” śladami polskiego odkrywcy Stefana Szolc-Rogozińskiego. Stały współpracownik Onetu. Publikował m.in. we Wprost, Rzeczpospolita Plus Minus, Do Rzeczy, Nowej Europie Wschodniej, Gościu Niedzielnym, Kontynentach. Autor licznych publikacji naukowych oraz analitycznych z zakresu prawa międzynarodowego oraz stosunków międzynarodowych. Autor książki „Przez dziki Wschód” nagrodzonej nagrodą Magellana dla najlepszego reportażu podróżniczego 2012 r. oraz „Życie i śmierć na Drodze Umarłych” (2015 r). Współzałożyciel agencji reportersko-analitycznej Horizon Agency” Obecnie pracuje nad książką reportażową poświęconą post-sowieckim państwom nieuznawanym.

Przeczytaj też: Plantacja 'marihuany' w Lesznowoli? Tak - już zlikwidowana

KAMERUN - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT W MYSIADLE

Informacje3 grudnia 2017, 11:00,

Weź udział w wielkiej mikołajkowej zabawie w Piasecznie

Czy wszystkie dzieci były w tym roku grzeczne? Zarówno na wzorowych maluchów, jak i nieco bardziej niesfornych czeka wielka niespodzianka. 3 grudnia Centrum Handlowe Auchan Piaseczno zaprasza na wielką zabawę mikołajkową. Wśród atrakcji warsztaty kreatywne oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wstęp wolny!

WEŹ UDZIAŁ W WIELKIEJ MIKOŁAJKOWEJ ZABAWIE W PIASECZNIE

Czym byłyby Mikołajki bez obecności starszego pana z brodą w czerwieni? Również i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o gościach Centrum Handlowego Auchan Piaseczno i spotka się z maluchami, wysłuchując próśb o wymarzone prezenty! Spotkanie będzie uwiecznione na zdjęciach, które goście centrum otrzymają jako pamiątkę. Barwna, bajkowa scenografia wprawi wszystkich iście świąteczny nastój, a pomocne Śnieżynki zadbają, aby wszystkie dzieci miały okazję porozmawiać ze Świętym Mikołajem.

3 grudnia wszyscy chętni wezmą także udział w warsztatach kreatywnych, tworząc barwne dekoracje świąteczne. Bazą do powstania prac będą styropianowe lub gipsowe bombki, które dzieci udekorują brokatem, cekinami, tasiemkami czy piórkami. Kreatywne prace będą doskonałą ozdobą świątecznych choinek lub prezentem dla najbliższych.

Mikołajkowe atrakcje odbędą się 3 grudnia 2017 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Spotkanie ze Świętym Mikołajem i warsztaty będą prowadzone od 12:00 do 18:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!