Informacje2 grudnia 2012, 00:00,

KAMCZATKA - Klub Podróżnika w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza mieszkańców do Klubu Podróżnika: KAMCZATKA. Spotkanie odbędzie się 4 grudnia 2012 roku o godz. 20.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas spotkania, będzie można poznać bogaty zbiór wspomnień i zdjęć z podróży po Kamczatce. O fascynujących przygodach będzie opowiadał Michał Prokurat. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy nie mogąc podróżować a chcą poznać tych, którzy to robią i pięknie o tym opowiadają. Wstęp wolny!

KAMCZATKA - KLUB PODRÓżNIKA W PIASECZNIE

"Wyprawa odbyła się z moimi przyjaciółmi w 2008 roku. Rok wcześniej byliśmy w górach Czerskiego w Jakucji - jedne z najtrudniej dostępnych pasm górskich na ziemi ze względu na ogromne odległości do najbliższego miasta. Po 27 dniowym trekkingu bez pomocy z zewnątrz po ogromie przygód i wielkiej fascynacji północą podjęliśmy decyzję że następny wypad musi być też do Rosji też na daleki wschód i najlepiej na Kamczatkę choć nie byliśmy pewni czy tak samo jak Czukotka nie jest to "zakryta zona" czyli obszar zamknięty dla turystów. Może nie tyle zamknięty co wymagający specjalnych pozwoleń na wjazd. Okazało się że od 2002 roku turystów na Kamczatce już nie wita KGB ;-) i można po niej podróżować. Dalej potrzebowaliśmy dużej ilości pozwoleń (zgoda na realizację trasy od FSB bo nasza trasa zaplanowana była na 2 miesiące, meldunek, pozwolenia na wstęp do parków narodowych, zgłoszenia do służb ratowniczych ect.) ale po tygodniu byliśmy gotowi do drogi. Pojechaliśmy do 3 grup wulkanów. Grupa Kluczewskiej Sopki, Grupa Rzupanwsko - Dzendzurska, Grupa Korjacko Awaczyńska, Wulkany Mutnowski i Gorełyj. Dodatkowo pojechaliśmy na samą północ Kamczatki nad Pacyfik na ryby - na północ z różnych względów mało kto dociera.

Michał Prokurat -KAMCZATKA - Klub Podróżnika w Piasecznie

Traveller ostatnio napisał że na północ od wsi Klucze nie można pojechać a my dobre dwa tygodnie tam eksplorowaliśmy tereny! Zawitaliśmy do Esso gdzie ludzie zamiast węglem ogrzewają domy wodą z gorących źródeł. Wyprawa pod wieloma względami była ekstremalna. żar lawy przeplatał się z chłodem lodowców. Był momenty, że nie mieliśmy co jeść ale i takie że w plecakach mieliśmy 30kg łososia a kawiorem smarowaliśmy kanapki zamiast masła. Byliśmy aresztowani i długo przesłuchiwani. Większość trasy przejechaliśmy autostopem, na który często czekaliśmy 2 dni. Po Kamczackiej włóczędze pojechaliśmy do naszych przyjaciół do Władywostoku tam przez 2 tygodnie bez wytchnienia chłonęliśmy z miejscowymi klimat regionu. Rafting, jachting, skały, wielkie żaglowce, nurkowanie, owoce morza ect.”
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje2 grudnia 2012, 00:00,

GALA ŚLUBNA W GOSIR PIASECZNO 2012

Mona Liza Salonik Ślubny w Piasecznie zaprasza mieszkańców na GALę ŚLUBN¡ (w czym i jak do ślubu), która odbędzie się 9 grudnia 2012 roku od godz. 12.00 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie (ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20, Piaseczno). Wstęp wolny!
GALA ŚLUBNA W GOSIR PIASECZNO 2012
Organizatorzy przygotowali w programie: pokaz sukien ślubnych i wieczorowych, będzie można obejrzeć fryzury, makijaż, bukiety ślubne, menu weselne, zapoznać się z ofertą usług: foto - video, wypożyczenia samochodów, muzyką na żywo, a także odbędzie się loteria fantowa. Serdecznie zapraszam na Galę Ślubną w GOSiR Piaseczno.

Tak było na poprzedniej Gali Ślubnej, a jak będzie tym razem - przekonaj się osobiście!
autor/źródło: Monika Czaplarska-Wach - www.monaliza.com.pl